Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów z podlaskich szkół podstawowych

W Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów z podlaskich szkół podstawowych

8.05.2023, 14:05, akt. 14:32

Będą mieć na świadectwie najwyższe oceny z tych przedmiotów, a także zapewnione miejsce w wybranej szkole średniej. Uczniowie podlaskich podstawówek odebrali w poniedziałek (08.05) dyplomy laureata konkursów przedmiotowych.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Najwięcej tytułów - pięć - zdobyła Laura Sobiecka ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W konkursach wyłoniono łącznie 209 laureatów

Uroczystość podsumowująca wojewódzkie konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023 odbyła się w w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku. W konkursach wyłoniono łącznie 209 laureatów, którzy otrzymali 234 tytuły. Blisko 20 uczniów zdobyło więcej niż jeden tytuł.

Szkoła ma naszych uczniów przygotować do dorosłego życia, mamy ich wychować na dobrych ludzi, dobrych obywateli, ale mamy im także przekazać wiedzę i umiejętności tak, aby byli przygotowani do kolejnego etapu edukacji, aby byli przygotowani do dorosłego życia

- mówił podczas uroczystości wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.

Zwrócił uwagę na rolę nauczycieli, którzy potrafią zachęcić do zdobywania wiedzy i zainteresowania się danym przedmiotem. Dodał, że same zdolności jednak nie wystarczą, trzeba wykonać pracę.

Stąd dziś trzeba docenić także ogromny wkład i pracę nie tylko nauczycieli, ale też uczniów, którzy musieli wiele wysiłku, wiele godzin poświęcić, żeby przygotować się do kolejnych etapów konkursu

- podkreślił Dariusz Piontkowski.

Wiceszef MEiN gratulował uczniom, mówiąc, że to ich "bardzo dobry, sympatyczny dzień". - Ważne jest to, że chcecie zdobywać wiedzę, że macie swoje pasje i mamy taką nadzieję, że na kolejnych etapach nauczania, a potem w dorosłym życiu będziecie w stanie tę pasję rozwijać - mówił, zwracając się do laureatów. Pogratulował i podziękował też nauczycielom i rodzicom, a także podlaskiemu kuratorium oświaty za organizację konkursów.

Gratulacje uczniom składał też wojewoda podlaskim Bohdan Paszkowski. Życzył, aby był to kolejny etap do osiągania celów w dalszym życiu.

Mam nadzieję, że z nich (uczniów – PAP) wyrosną dobrzy obywatele naszego kraju, którzy w swoich profilach umiejętności, zdolności, oprócz tego, że będą to indywidualne sukcesy, również dawali wkład w podnoszenie poziomu życia w naszym kraju

- mówił wojewoda. Wyraził też nadzieję, że wyniki konkursów będą także wpływać na poziom kształcenia i wychowania w podlaskich szkołach.


Kuratorium Oświaty w Białymstoku zorganizowało w tym roku szkolnym konkursy z 13 przedmiotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku zorganizowało w tym roku szkolnym konkursy z 13 przedmiotów. Wzięło w nich udział blisko 13 tys. uczniów z podlaskich szkół podstawowych - poinformowała podczas uroczystości podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka.

209 uczniów zdobyło co najmniej jeden tytuł laureata, z tego 19 uczniów zdobyło więcej niż jeden tytuł, a 132 uczniów otrzymało tytuł finalisty 

- mówił Beata Pietruszka. Powiedziała, że jak co roku największym zainteresowaniem cieszył się konkurs z języka angielskiego (60 laureatów), matematyki (44 laureatów) i z języka polskiego (19 laureatów).

Kurator mówiła, że uczennicą, która zdobyła najwięcej tytułów laureata, bo aż pięć: z geografii, historii i języka angielskiego, niemieckiego i polskiego, została Laura Sobiecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Najwięcej zaś laureatów - 22, ma SP nr 53 w Białymstoku.

- Bardzo gorąco wam gratuluję, jesteście naszą dumą. Życzę wam, żebyście z tej wiedzy i sukcesów korzystali - mówiła Beata Pietruszka, zwracając się do laureatów. Dziękowała też za pomoc i wsparcie dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Konkursie Wiedzy o Metrologii można zdobyć indeksy na uczelnie wyższe

18.04.2023, 18:59

To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z różnych przedmiotów, ale też szansa na zdobycie nagród i indeksów na uczelnie wyższe.


Ponad 50 uczniów odebrało stypendia naukowe zarządu województwa podlaskiego

24.11.2022, 14:38

To docenienie dotychczasowej pracy i motywacja na przyszłość. Ponad 50 uczniów odebrało w czwartek (24.11) stypendia naukowe zarządu województwa podlaskiego


W Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów z podlaskich szkół

16.05.2022, 13:54

Stypendia ministra edukacji i nauki i zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursów przedmiotowych otrzymali w poniedziałek (16.05) uczniowie podlaskich szkół. Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski mówił podczas uroczystości, że w ten sukces młodzi ludzie musieli włożyć dużo pracy.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok