Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów z podlaskich szkół

W Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów z podlaskich szkół

16.05.2022, 13:54, akt. 14:32

Stypendia ministra edukacji i nauki i zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursów przedmiotowych otrzymali w poniedziałek (16.05) uczniowie podlaskich szkół. Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski mówił podczas uroczystości, że w ten sukces młodzi ludzie musieli włożyć dużo pracy.

źródło: Kuratorium Oświaty w Białymstoku
źródło: Kuratorium Oświaty w Białymstoku


0:00
0:00
W Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów z podlaskich szkół - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Uroczystość odbyła się w Szkole podstawowej nr 21 w Białymstoku. Nagrodzono ponad 200 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.


"To bardzo przyjemny moment, że po epidemii możemy w końcu spotkać się osobiście, ale także, żeby (...) wam podziękować" – mówił do uczniów wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. 


Podkreślał, że aby znaleźć się w gronie nagrodzonych, uczniowie musieli wykonać dużo pracy. "Ten sukces sam nie przyszedł" – mówił. Zaznaczył, że nagrodzeni uczniowie mają pasje i chcą je rozwijać. 


"Żeby wystartować w konkursie, nie wystarczy zachęta ze strony nauczyciela, ze strony rodziców, ale sami po prostu musicie czuć, że coś was interesuje, że chcielibyście wiedzieć dużo więcej" – mówił wiceminister.


Wyraził też nadzieję, że to ci uczniowie będą tymi, którzy "wyznaczają nowe trendy w nauce, gospodarce, polityce, sporcie". Życzył, aby na dalszym etapie nie zabrakło im pasji i zainteresowań.


Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski gratulował nagrodzonym uczniom, mówiąc o nich jako o młodych liderach i życzył im, parafrazując słowa Józefa Piłsudskiego, aby wyrośli "na mądrych, dobrych, silnych i ofiarnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej".


"Jesteście bohaterami dzisiejszej uroczystości" – mówiła podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka. Podkreślała, że jest z nich bardzo dumna. Skierowała też słowa podziękowania do nauczycieli, mówiąc, że bez ich wsparcia nie byłoby sukcesów uczniów.


Stypendia ministra edukacji i nauki za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie otrzymało łącznie 33 uczniów z 13 szkół w woj. podlaskim. Jak mówiła Beata Pietruszka, najwięcej stypendiów – 11 – trafiło do II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, a dziewięć do Szkoły Podstawowej nr 53 w Białymstoku, działającej przy II LO. Kolejne trzy stypendia trafiły do uczniów z Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, a dwa do uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.


Poniedziałkowa uroczystość była też okazją do podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych, których w regionie zorganizowano 13, a wzięło w nich udział ponad 14 tys. uczniów z 303 szkół podstawowych – podała Beata Pietruszka. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z języka angielskiego i z matematyki.


"Tytuł laureata konkursu przedmiotowego uzyskało 211 uczniów szkół podstawowych z woj. podlaskiego, a wśród nich jest 21 osób, które uzyskały więcej niż jeden taki tytuł. Łącznie uczniowie naszych szkół zdobyli 256 tytułów laureata konkursu" – mówiła Pietruszka. 


Dodała, że jeden z uczniów jest laureatem czterech konkursów: fizycznego, historycznego, języka polskiego i matematyki. Najwięcej zaś laureatów - 34 - ma SP nr 53 w Białymstoku.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok