Radio Białystok | Wiadomości | Decyzja zapadła. Wiemy, gdzie odbędą się wszystkie główne koncerty Suwałki Blues Festiwalu

Decyzja zapadła. Wiemy, gdzie odbędą się wszystkie główne koncerty Suwałki Blues Festiwalu

autor: Iza Kosakowska

25.05.2023, 19:06, akt. 27.05.2023, 08:36

W ramach 16. edycji Suwałki Blues Festival koncerty odbędą się na miejscowych bulwarach, a nie na scenie przy Ratuszu. Tej w ogóle nie będzie.

fot. Marcin Iwanowicz
fot. Marcin Iwanowicz

Testem, czy bulwary nadają się na tego typu wydarzenia były niedawne juwenalia. Jak mówi dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów, po studenckiej imprezie nie wpłynęły żadne skargi od okolicznych mieszkańców, nie było także interwencji służb.

Uważam, że to jest doskonały wybór, potwierdzony przez juwenalia. Znajduje się tam dużo miejsca. Można sobie na kocu usiąść i słuchać. Mamy to wszystko przemyślane, wizja lokalna zrobiona, wygrodzenie terenu będzie jak należy, więc mam nadzieję, że to się sprawdzi.

Dyrektor dodaje, że jedyną zmianą w stosunku do juwenaliów będzie lokalizacja sceny.  

Ustawimy ją tyłem do budynków straży pożarnej i kolumny transportu sanitarnego. Dźwięk będzie się więc odbijał z tyłu i od razu kierował się w stronę Zalewu Arkadia. Poza tym, po tamtej stronie jest główne zasilanie, więc odpada nam wynajem - co nie jest tanie – agregatu prądotwórczego. Jak nie spróbujemy, nie będziemy wiedzieli, czy będzie lepiej, czy gorzej. Jeżeli się nie sprawdzi, wrócimy do starego układu, ale próbować trzeba.

Pierwszy bluesowy koncert na bulwarach odbędzie się w piątek 7 lipca. Przypomnijmy, że w centrum pozostanie scena zlokalizowana w Parku Konstytucji 3 Maja.

| red: kap, ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Organizatorzy przedstawili program Suwałki Blues Festival

14.04.2023, 18:27

Mrozu, The Brew, Boogie Boys, Nocna Zmiana Bluesa, Dżem&Dzieci Bluesa - to tylko część wykonawców, których usłyszymy w lipcu w Suwałkach.


Bogdan Topolski

6.04.2023, 11:52

- Będą trzy gwiazdy festiwalu, w tym bardzo znany amerykański gitarzysta i wokalista - mówi Bogdan Topolski.


Bogdan Bezdziecki

2.03.2023, 12:14

- Mam obawy, że przeniesienie jednej ze scen na bulwary będzie takim pierwszym etapem umniejszania znaczenia festiwalu bluesowego - mówi Bogdan Bezdziecki.


Suwałki Blues Festival czeka rewolucyjna zmiana

1.02.2023, 10:23

Ta informacja zelektryzowała fanów Suwałki Blues Festival. Po kilkunastu edycjach główna scena koncertowa ma być przeniesiona z centrum miasta na bulwary.


Bogdan Topolski

31.01.2023, 12:03

- Planujemy przeniesienie dużej sceny przy ratuszu na bulwary, włącznie z całą infrastrukturą i gastronomią - mówi Bogdan Topolski.


Suwalski Ośrodek Kultury będzie w tym roku oszczędzał

2.01.2023, 08:45

Zamiast gwiazd, koncerty lokalnych artystów. Do tego - łączenie niektórych wydarzeń. To oszczędnościowe pomysły Suwalskiego Ośrodka Kultury na ten rok.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok