Radio Białystok | Wiadomości | Gminy z powiatu sokólskiego i monieckiego otrzymały prawie 5 mln zł dotacji na inwestycje

Gminy z powiatu sokólskiego i monieckiego otrzymały prawie 5 mln zł dotacji na inwestycje

autor: Ryszard Minko

30.05.2023, 11:07, akt. 12:41

Zakup samochodu do przewozu niepełnosprawnych uczniów, rozbudowa parku kulturowego, remont pływalni czy przebudowa dróg. To inwestycje gmin z powiatu sokólskiego i monieckiego, które otrzymały dotacje z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

fot. Paweł Krukowski / UMWP
fot. Paweł Krukowski / UMWP

Prawie 58-milionowy budżet Funduszu to pieniądze, które w tym roku trafią do 88 gmin - mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Wiesława Burnos.

Dotacje wahają się od 250 tysięcy złotych do prawie miliona i są przeznaczane na różne cele: od przebudowy dróg, po remonty budynków czy zakup specjalistycznych samochodów.

Każda z gmin, która wnioskowała o dotację ma inne potrzeby, ale większość boryka się z tym samym problemem: przy natłoku inwestycji z różnych programów w kasach samorządów zaczyna brakować pieniędzy na wkłady własne i te dotacje rozwiązują ten problem - mówi starosta sokólski Piotr Rećko.

Starosta dodaje, że 850 tysięcy dotacji z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów dla powiatu sokólskiego na drogę Kumiała-Rudawka pozwoli na całkowitą przebudowę czterokilometrowego odcinka. W sumie do kilkunastu gmin z powiatów sokólskiego i monieckiego z Funduszu trafi prawie 5 milionów złotych.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


O wsparciu m.in. dla szpitali i instytucji kultury zadecydowali radni podlaskiego sejmiku

29.05.2023, 20:38

Dotacje dla instytucji kultury i szpitali, zmiany w wynagrodzeniach egzaminatorów z podlaskich WORD-ów – to niektóre z tematów sesji sejmiku. Radni podjęli też m.in. decyzję o przekazaniu Miastu Białystok pieniędzy z PFRON na przystosowanie boiska w Zespole Szkół Gastronomicznych do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.


Radni sejmiku województwa podlaskiego zwiększyli dotacje na remont zabytków

29.05.2023, 18:49

Wyremontowanych będzie więcej podlaskich zabytków. Radni sejmiku zwiększyli dotacje na ten cel o milion 200 tysięcy złotych.


640 tysięcy złotych dla 22 organizacji pozarządowych na profilaktykę zdrowotną

25.05.2023, 16:36

To rekordowa kwota dotacji, jaką samorząd województwa dotąd przeznaczył na działania prozdrowotne. W czwartek (25.05) marszałek województwa Artur Kosicki i Marek Malinowski z zarządu województwa podpisali umowy na dotacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzęźródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok