Radio Białystok | Wiadomości | 640 tysięcy złotych dla 22 organizacji pozarządowych na profilaktykę zdrowotną

640 tysięcy złotych dla 22 organizacji pozarządowych na profilaktykę zdrowotną

autor: Wojciech Szubzda

25.05.2023, 16:36, akt. 17:23

To rekordowa kwota dotacji, jaką samorząd województwa dotąd przeznaczył na działania prozdrowotne. W czwartek (25.05) marszałek województwa Artur Kosicki i Marek Malinowski z zarządu województwa podpisali umowy na dotacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

źródło: podlaskie.eu
źródło: podlaskie.eu

Dotacje będą przeznaczone dla organizacji m.in badania profilaktyczne, pikniki czy spotkania z ekspertami.  

Najwięcej - 100 tysięcy złotych - dostało Stowarzyszenia do Walki z Rakiem działające przy Białostockim Centrum Onkologii.

Prezes Stowarzyszenia Piotr Skalij mówi, że dzięki tej dotacji uda się zorganizować w Białymstoku kilka akcji promujących zdrowie.


Chcemy, jako onkolodzy, wyjść z murów szpitala. Chcemy uczestniczyć w dużych wydarzeniach organizowanych w Białymstoku i tworzyć "miasteczka medyczne". Będziemy informować, co możemy zrobić, żeby nie zachorować na raka. Poza tym podczas tych spotkań np. dermatolodzy będą wykonywali badania - mówi Skalij.


Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreśla, że dotacje dla organizacji pozarządowych pomagają w profilaktyce ochrony zdrowia.


Organizacje pozarządowe pomagają nam w realizacji zadania, jakim jest ochrona zdrowia. Oczywiście jesteśmy organem prowadzącym szpitale wojewódzkie, ale nie ze wszystkim i nie do każdego mieszkańca jesteśmy w stanie dotrzeć. Stąd współpraca z organizacjami pozarządowymi. Za ich pośrednictwem możemy zrobić o wiele więcej i skuteczniej prowadzić politykę ochrony zdrowia - powiedział Polskiemu Radiu Białystok Artur Kosicki.


Wszystkie organizacje, które dostaną pieniądze, będą musiały zorganizować badania lub pikniki prozdrowotne jeszcze w tym roku.

| red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad milion złotych dla 13 podlaskich klubów sportowych

18.05.2023, 18:33

To pieniądze m.in. na szkolenie młodzieży i funkcjonowanie drużyn. Ponad milion złotych dofinansowania odebrali w czwartek (18.05) w Białymstoku przedstawiciele 13 podlaskich klubów sportowych.


97 mln euro z UE na cyfryzację, innowacje, efektywność energetyczną i energię odnawialną

27.04.2023, 14:17

W Supraślu w czwartek (26.04) podpisano umowę w tej sprawie. Umowę w prawie przyznania 97 mln euro podpisali marszałek województwa Artur Kosicki i przedstawiciele BGK.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok