Radio Białystok | Wiadomości | Puchar Europy Strongmanów na Rynku Kościuszki - białostoczanin Marek Czajkowski bezkonkurencyjny [zdjęcia]

Puchar Europy Strongmanów na Rynku Kościuszki - białostoczanin Marek Czajkowski bezkonkurencyjny [zdjęcia]

autor: Marcin Mazewski

11.06.2023, 07:21, akt. 19:01

Białostoczanin Marek Czajkowski był bezkonkurencyjny podczas Pucharu Europy Strongmanów. Zawody rozegrano na białostockim Rynku Kościuszki.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Puchar Europy Strongmanów na Rynku Kościuszki - białostoczanin Marek Czajkowski bezkonkurencyjny - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W sześciu konkurencjach rywalizowało siedmiu zawodników, każdy z innego kraju. Polak zwyciężał w każdej z nich (raz ex aequo z Ukraińcem). Impreza przyciągnęła tłumy kibiców. Doping niósł Marka Czajkowskiego od początku do samego końca. 

Jedną z konkurencji było przeniesienie 400-kilogramowego yoka na 20 metrów i załadunek dwóch worków po 100 kg na czas. Zawodnicy przerzucali też worki od 18 do 26 kg przez 5-metrową poprzeczkę, czy wyciskali 100 i 110-kilogramowe hantle. 

Największym rywalem białostoczanina okazał się Oleg Pylypiak, który zajął ostatecznie drugie miejsce. Trzeci był Belg Evans Aryee Nana. Poza wymienioną trójką w zawodach udział wzięli jeszcze zawodnicy z Niemiec, Francji, Czech, Słowacji. 

Podczas zawodów była także prowadzona zbiórka oraz licytacje na rzecz chorego 6-letniego Łukasza, podopiecznego fundacji Mali wojownicy. 

Za miesiąc Marek Czajkowski będzie bronił w Inowrocławiu tytułu mistrza Polski wywalczonego przed rokiem także na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

| red: pp, bs, ad, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Festiwal siły w Suwałkach

8.08.2022, 13:24

Oskar Ziółkowski z dorobkiem 28 punktów zdobywcą Pucharu Polski podczas MAJSTER Festiwal Siły - Puchar Polski Strongman.


Na białostockim Rynku Kościuszki zmierzyli się najsilniejsi ludzie w Polsce [zdjęcia]

5.06.2022, 09:31

Dźwigali od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów, m.in. podnosili auta na specjalnych platformach. 11 zawodników z całej Polski rywalizowało na Rynku Kościuszki w Białymstoku w zawodach "Strongman".


Rywalizacja strongmanów podczas dożynek w Suchowoli

15.08.2021, 09:17

Będą koncerty, atrakcje dla dzieci i starcie najsilniejszych ludzi w Polsce. W Suchowoli obywają się w niedzielę (15.08) Dożynki Gminne.


Strongmani rywalizowali w Białymstoku - najlepsi polecą do USA [zdjęcia, wideo]

19.09.2020, 07:46

Było przeciągnie tira, czy tzw. spacer farmera. Rywalizację najsilniejszych sportowców z Polski i Czech można było obejrzeć w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok