Radio Białystok | Wiadomości | Pijana matka wraz z koleżanką opiekowały się dwójką małych dzieci

Pijana matka wraz z koleżanką opiekowały się dwójką małych dzieci

autor: Grzegorz Pilat

31.05.2023, 14:58, akt. 15:13

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała matka, która opiekowała się swoimi dziećmi na jednym z przystanków autobusowych w Białymstoku. O tej sprawie poinformowali nas Słuchacze.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do zdarzenia doszło przy ul. Hallera na osiedlu Dziesięciny. 25-letnia matka wraz z pijaną koleżanką, a także 3-letnim i rocznym dzieckiem stała na przystanku autobusowym. 


Z relacji świadka wynikało, że dwie pijane kobiety, które opiekowały się dziećmi, są na przystanku i jedno dziecko - tak jak wynikało ze zgłoszenia - miało prawie wypaść z wózka, w którym siedziało. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że dwójka małych dzieci faktycznie jest pod opieką dwóch pijanych kobiet. Jedna z nich - 25-latka - była matką tych dzieci. Dzieci zostały przekazane pod opiekę ojcu, który przyjechał na miejsce - mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Badanie alkomatem wykazało, że matka i jej koleżanka miały blisko po 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo jedna z nich zachowywała się agresywnie wobec policjantów. 


Policjanci ustalają teraz zakres odpowiedzialności głównie matki tych dzieci. Ona w trakcie tej interwencji zachowywała się bardzo agresywnie i wulgarnie w stosunku do policjantów. W tym przypadku możemy mówić o zmuszaniu funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych, a to w świetle prawa jest przestępstwo - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


Obie kobiety trafiły na Izbę Wytrzeźwień. Na razie nie usłyszały żadnych zarzutów. Za narażenie zdrowia i życia dziecka grozi do 5 lat więzienia. Z kolei za atak na policjanta grozi do 10 lat więzienia.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pijany 56-latek zaatakował nożem policjanta

24.05.2023, 12:27

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Nurzec Stacja, który ranił nożem policjanta.


Malutkie dzieci bez opieki na ulicach Grajewa - rodzice byli pijani

13.04.2023, 17:30

Dwoje dzieci w wieku dwóch i trzech lat bez opieki i odpowiednich ubrań szły jedną z ulic Grajewa. W tym czasie pijani rodzice nawet nie zauważyli, że nie ma ich w domu.


Pijany 18-latek za kierownicą wpadł, bo zgłodniał

12.04.2023, 17:38

Pijanego 18-latka, który spowodował kolizję i prowadził samochód mimo tego, że miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, zatrzymali łomżyńscy policjanci. Według młodego kierowcy doszło do tego, bo zgłodniał.


Pijani ojcowie z Piątnicy i Suwałk zajmowali się małymi dziećmi

7.04.2023, 13:29

Pijani ojcowie opiekowali się kilkuletnimi dziećmi. Do dwóch takich niebezpiecznych sytuacji doszło w okolicy Łomży i w Suwałkach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok