Radio Białystok | Wiadomości | Zabytkowy autobus "ogórek" ponownie ruszył w trasę ulicami Białegostoku

Zabytkowy autobus "ogórek" ponownie ruszył w trasę ulicami Białegostoku

10.06.2023, 11:28, akt. 19:25

Wakacyjne zwiedzanie Białegostoku w czasie jazdy zabytkowym jelczem, tzw. "ogórkiem" - rusza od soboty (10.06). Przejażdżki będą organizowane co sobotę. Potrwają do września.Takie przejazdy organizowane są od kilku lat w okresie wakacyjnym przez białostocki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i miasto Białystok. Cieszą się dużym zainteresowaniem.

źródło: UM Białystok
źródło: UM Białystok

O mieście opowiadają przewodnicy z PTTK, a trasa autobusu wiedzie przez najważniejsze zabytki, a także te mniej znane miejsca. Jak powiedziała Lucyna Rożko-Purta, trasa biegnie zarówno przez centrum miasta, jak i poza nie. Obok takich zabytków jak Pałac Branickich, modernistyczny kościół św. Rocha, któremu nadano tytuł Pomnika Historii, czy wybudowaną w połowie XIX wieku cerkiew św. Mikołaja, "ogórek" odwiedzi też np. dzielnicę Bojary, która niegdyś słynęła z drewnianych domów, czy zabytkową ulicę Warszawską. Trasa prowadzi też przez miejsca związane z historią białostockich Żydów.

Podczas przejazdu autobusem zwiedzający dowiedzą się więcej także m.in. o kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, czy gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Wyjazdy zabytkowym autobusem będą odbywać się w każdą sobotę; potrwają do 2 września. Zaplanowano dwie przejażdżki o godz. 11:00 i 12:00; wycieczki ruszają z przystanku przy Pałacu Branickich.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ruszają przejażdżki po mieście zabytkowym autobusem - "ogórkiem"

18.06.2022, 10:55

Zwiedzanie Białegostoku w trakcie przejażdżki zabytkowym autobusem marki Jelcz, tzw. ogórkiem zaczyna ponownie w sobotę regionalny oddział PTTK. Przejażdżki będą się odbywać w każdą sobotę do 3 września.


Na ulice Białegostoku wyjechał turystyczny "ogórek"

7.06.2020, 14:29

Od niedzieli (7.06) mieszkańcy i turyści mogą korzystać z wycieczek po Białymstoku zabytkowym autobusem, tzw. ogórkiem. Atrakcja ta w poprzednich latach cieszyła się dużym zainteresowaniem. W związku z pandemią także w trakcie tych wycieczek obowiązują obostrzenia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok