Radio Białystok | Wiadomości | W Augustowie pojawią się żołnierze z batalionu saperów

W Augustowie pojawią się żołnierze z batalionu saperów

autor: Marta Sołtys

5.08.2023, 14:45, akt. 15:45

W najbliższych dniach w Augustowie pojawią się żołnierze z batalionu saperów. O utworzeniu jednostki w mieście, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oficjalnie poinformował zaledwie dwa tygodnie temu.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Zostaną oni ulokowani w budynku przy ulicy Wybickiego, tuż przy rondzie Marconiego. Wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski podczas sobotniej (5.08) konferencji prasowej mówił, że rozpoczęły się już pierwsze prace adaptacyjne w obiekcie.


W tej chwili trwa adaptacja tego budynku, by już w najbliższym czasie mogli wejść do niego żołnierze. Zostaną oni skierowani do Augustowa w najbliższych dniach i będą już tu służyć. Docelowo obiekt, który się za nami znajduje, będzie miejscem sztabowo - administracyjnym. Natomiast dopóki nie zostanie wybudowana jednostka w dzielnicy Lipowiec, jednostka o charakterze modułowym będzie właśnie tu - mówił Michał Wiśniewski.


Budowa jednostki na Lipowcu ma rozpocząć się w ciągu najbliższych miesięcy.


Ona już jest zaprojektowana. Teren, na którym ma się znajdować został zamknięty i wyłączony. Czekamy teraz na ostatnie decyzje wojewody, który pozwoli rozpocząć nam prace budowlane. Od czasu wydania przez wojewodę decyzji, poprzez całe postępowanie, do wbicia pierwszej łopaty minie od dwóch do trzech tygodni. Fizyczne wybudowanie jednostki zajmie nam maksymalnie pięć miesięcy - dodał Michał Wiśniewski.


Batalion saperów będzie wchodził w skład 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej będącej częścią 16 Dywizji Zmechanizowanej.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Za kilka miesięcy ma być otwarta nowa jednostka wojskowa w Czartajewie pod Siemiatyczami

5.08.2023, 14:05

Ma to wzmocnić potencjał obronny północno-wschodniej Polski. Najpóźniej za kilka miesięcy ma być otwarta nowa jednostka wojskowa w Czartajewie pod Siemiatyczami. Mówił o tym na konferencji prasowej w Siemiatyczach senator Prawa i Sprawiedliwości Jacek Bogucki.


W Augustowie powstanie nowa jednostka - batalion saperów [zdjęcia]

23.07.2023, 15:20

W Augustowie powstanie nowa jednostka, będzie to batalion saperów. Taką informację ogłosił w niedzielę (23.07) na Rynku Zygmunta Augusta minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok