Radio Białystok | Wiadomości | Zmiany w kursowaniu niektórych pociągów w związku z przebudową stacji kolejowej Białystok

Zmiany w kursowaniu niektórych pociągów w związku z przebudową stacji kolejowej Białystok

28.08.2023, 09:56, akt. 10:41

W związku z trwającą przebudową stacji kolejowej Białystok, w dniach 28-31 sierpnia będą zmiany w kursowaniu niektórych pociągów, będą zamiast nich jeździć autobusy zastępcze - poinformowało w komunikacie PKP PLK SA.

Dworzec PKP w Białymstoku, lipiec 2023 r., fot. Joanna Szubzda
Dworzec PKP w Białymstoku, lipiec 2023 r., fot. Joanna Szubzda

Zmiany te są związane z uruchamianiem lokalnego centrum sterowania ruchem kolejowym i urządzeń w obrębie stacji Białystok i na przyległych szlakach - wyjaśnił Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Zmiany dotyczą niektórych pociągów na określonych odcinkach i w wyznaczonych różnych terminach oraz godzinach. Chodzi o pociągi Warszawa-Kuźnica, Białystok-Czeremcha i Białystok-Ełk. Szczegółowy wykaz zmian publikują PKP PLK. Informacje są na rozkładach jazdy, na stacjach kolejowych, na przystankach, a także na stronie postalpasazera.pl, u przewoźników - zapewniają PKP PLK.

Spółka Polregio podała w swoim komunikacie, że od 29 do 31 sierpnia, w określonych godzinach i dniach autobusy zastępcze będą jeździć m.in. za pociągi regionalne relacji: Białystok-Czeremcha, Białystok-Hajnówka, Hajnówka-Białystok oraz pomiędzy stacjami Białystok i Białystok Starosielce (pociąg do Ełku). Autobusy zastępcze będą odjeżdżać i przyjeżdżać przy dworcu autobusowym PKS Nova, który sąsiaduje z dworcem kolejowym. Szczegóły są w informacjach dla pasażerów.

Od wczesnych godzin porannych w czwartek 31 sierpnia, zmieni się także sposób komunikacji pieszych pomiędzy dworcami PKP i PKS Nova w Białymstoku.


Dotychczasowe przejście z wykorzystaniem kładki dla pieszych zostanie zamknięte, podróżnym zostanie udostępnione nowe tymczasowe dojście w poziomie szyn. Nowe dojście umożliwi pasażerom korzystanie z nowobudowanych peronów nr 1, 2 i 4 oraz dostęp do ulic Kolejowej i św. Rocha - podał w komunikacie Urząd Miejski w Białymstoku.


Dodano, że taka organizacja będzie obowiązywać do czasu, gdy zakończy się budowa podziemnego przejścia.

Przebudowę stacji kolejowej Białystok prowadzą PKP PLK od stycznia 2021 r. To element modernizacji 71-km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Prace na całym odcinku kosztują 3,4 mld zł i są dofinansowane z UE z programu CEF - Łącząc Europę.

Zabytkowy dworzec PKP w Białystoku od kilku lat jest już gruntownie zmodernizowany, przywrócono mu historyczny charakter. Prace te zrealizowało PKP SA, były dofinansowane z UE z programu Polska Wschodnia.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Hajnówce zostanie rozbudowana stacja kolejowa

31.07.2023, 08:30

Stacja kolejowa w Hajnówce będzie rozbudowana. Pojawią się nowe rozjazdy, co ma usprawnić ruch pociągów, a na stację będą mogły wjeżdżać dłuższe składy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok