Radio Białystok | Wiadomości | Piłkarze Jagiellonii Białystok znów będą trenować na boisku pod balonem

Piłkarze Jagiellonii Białystok znów będą trenować na boisku pod balonem

12.09.2023, 19:44, akt. 19:53

W ośrodku treningowym Jagiellonii Białystok znowu będzie hala pneumatyczna umożliwiająca treningi zimą. Pomoc w odbudowie zadeklarował polski rząd, który z rezerwy budżetowej przeznaczy na ten cel blisko 2,5 mln zł.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Zadaszenie nad jednym z boisk przy ulicy Elewatorskiej zawaliło się podczas wichury w lutym 2022. Od tamtej pory piłkarze pierwszej drużyny Jagiellonii, ale też młodzi zawodnicy szkółki piłkarskiej tego klubu, nie mogli trenować zimą na własnym obiekcie.

We wtorek (12.09) podpisana została w tej sprawie umowa między wykonawcą a inwestorem - Akademią Piłkarską Jagiellonii Białystok.


Zima to czas, kiedy brak infrastruktury nie pozwala na przeprowadzenie pełnego treningu. Doświadczyliśmy tego ostatniej zimy, kiedy wystarczyły niewielkie przymrozki, a setki dzieciaków i młodzieży, ale też kłopoty miała pierwsza drużyna, nie mogły tutaj trenować - powiedział prezes Jagiellonia Białystok Wojciech Pertkiewicz. - Trening całoroczny w warunkach odpowiadających potrzebom jest niezbędny. Jeżeli nie będziemy mieli takiego miejsca, to po prostu inne kluby nam "odjadą", a samo szkolenie też nie będzie na takim poziomie, do jakiego przyzwyczailiśmy się w ostatnim czasie - wyjaśnił podczas briefingu w ośrodku treningowym.


Pertkiewicz mówił, że klub od ubiegłego roku szukał możliwości sfinansowania i postawienia nowej konstrukcji. Dofinansowanie znalazło się z rezerwy budżetowej prezesa Rady Ministrów. To kwota 2,3 mln zł. Nowa konstrukcja ma być mocniejsza, stabilniejsza i bardziej wytrzymała na warunki pogodowe od poprzedniej. Budowa zacznie się w ciągu kilku tygodni. Hala ma być gotowa od połowy listopada.

Szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin mówił w czasie briefingu, że dla funkcjonowania klubu i jego akademii piłkarskiej brak takiego obiektu to problem zasadniczy, poważnie utrudniający szkolenie.


Ta decyzja (o przekazaniu dofinansowania - przyp. PAP) jest przejawem zainteresowania premiera, naszego rządu, wspieraniem sportu, kultury fizycznej, szczególnie ludzi młodych - zaznaczył Sasin.


Jako minister aktywów państwowych podkreślał udział spółek Skarbu Państwa w finansowym wspieraniu sportu. Przywoływał dane za 2022 rok - wówczas sponsoring sportu w Polsce realizowany przez firmy sięgnął 1,22 mld zł, z czego - jak zaznaczył - główna część to pieniądze ze spółek Skarbu Państwa.


- To nie są przypadkowe działania, to jest rzeczywiście nasze głębokie przekonanie o potrzebie wspierania sportu i jeśli chodzi o budżet  państwa (...), jak i ze spółek Skarbu Państwa - dodał minister Sasin.


W imieniu rządu deklarował dalsze finansowe wspieranie sportu.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Adrian Siemieniec: Seria zwycięstw została przerwana, ale idziemy w dobrym kierunku [wideo]

3.09.2023, 15:50

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:0) wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Ten wynik oznacza, że żółto-czerwoni stracili prowadzenie w tabeli. Dwa gole dla Śląska strzelił Erik Exposito, a dla Jagiellonii bramkę zdobył Bartłomiej Wdowik.


Kilkadziesiąt osób pomaga demontować balon w ośrodku treningowym Jagiellonii [zdjęcia, wideo]

24.02.2022, 12:36

Jagiellonia Białystok zdemontowała balon w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej. Kilka dni temu silna wichura zerwała konstrukcję - lekko ucierpiał jeden z młodych piłkarzy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok