Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy inspektorzy transportu drogowego kontrolują pojazdy przewożące dzieci i młodzież

Podlascy inspektorzy transportu drogowego kontrolują pojazdy przewożące dzieci i młodzież

autor: Marcin Mazewski

13.09.2023, 11:59, akt. 12:03

Sprawdzają stan techniczny autobusów, a także dokumenty i trzeźwość kierowców. Podlascy inspektorzy transportu drogowego chcą we wrześniu skontrolować wszystkie pojazdy przewożące dzieci i młodzież. W środę (13.09) w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" taką kontrolę przeprowadzili w Zawadach.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Podlascy inspektorzy transportu drogowego kontrolują pojazdy przewożące dzieci i młodzież - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak mówi naczelnik wydziału inspekcji WITD w Białymstoku Dariusz Carewicz, najczęściej spotykane usterki to wycieki, niesprawność układu kierowniczego czy oświetlenia.


W porównaniu z poprzednim rokiem wygląda to lepiej, przynajmniej na razie. Jeżeli taka tendencja utrzyma się do końca akcji, to będzie to zadawalający wynik. Ale kontrole autobusów przewożących dzieci prowadzimy tak naprawdę cały rok, nie tylko we wrześniu podczas akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Przewóz osób to bardzo ważny segment transportu - dodaje Dariusz Carewicz.


Od początku roku szkolnego inspektorzy ITD skontrolowali w Podlaskiem 116 pojazdów, zatrzymali sześć dowodów rejestracyjnych i wszczęli trzy postępowania administracyjne. 

Oddzielne kontrole prowadzą też policjanci z województwa podlaskiego. We wrześniu sprawdzili ponad 330 autobusów przewożących dzieci i młodzież. Mundurowi stwierdzili 27 usterek technicznych i w sześciu przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 40 skontrolowanych pojazdów - ITD podsumowuje akcję "Bezpieczny autokar"

6.02.2023, 12:35

Nie obyło się bez drobnych przewinień, ale bilans kontroli autobusów prowadzonych w czasie ferii nie wypadł źle. Tak akcję "Bezpieczny autokar" podsumowują podlascy inspektorzy transportu drogowego.


Podlascy inspektorzy transportu drogowego prowadzą akcję "Bezpieczny Autokar"

25.01.2023, 14:34

Sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz m.in. czas pracy i trzeźwość kierowców przewożących dzieci i młodzież. Podlascy inspektorzy transportu drogowego prowadzą akcję "Bezpieczny Autokar - Ferie".


Stan kontrolowanych w Podlaskiem autokarów jest coraz lepszy - ocenia Inspekcja Transportu Drogowego

14.08.2022, 13:46

Z rok na rok poprawia się stan kontrolowanych w regionie autokarów. Tak uważa zastępca naczelnika Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Białymstoku Jarosław Lesiuk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok