Radio Białystok | Wiadomości | 21 osób zostało nagrodzonych w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach [zdjęcia]

21 osób zostało nagrodzonych w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach [zdjęcia]

autor: Iza Kosakowska

18.09.2023, 15:56, akt. 16:25

W pracach wyrażają swoje emocje i prezentują to co jest im najbliższe. 21 osób z niepełnosprawnościami odebrało w poniedziałek (18.09) w Suwałkach nagrody i wyróżnienia za swoją twórczość. Nagrody przyznawane są od ponad 20 lat przez suwalskie Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska


0:00
0:00
21 osób zostało nagrodzonych w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Uczestnicy startują w siedmiu kategoriach: m.in. malarstwie, ceramice, rzeźbie czy hafcie.

Prezes oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach Lilianna Zielińska podkreśla, że to wyczekiwany przez uczestników zajęć dzień. 

 

Bardzo się cieszmy, że z roku na rok wpływa coraz więcej prac. W tym roku ponad 200. Myślę, ze to jest takie dowartościowanie ich pracy. Pokazanie dobrej, pięknej strony ich talentu. To ważne dla nich, dla terapeutów, rodziców, dla mnie osobiście również - mówiła Lilianna Zielińska.

 

Teresa Nowicka z komisji konkursowej zauważa, że jurorzy nie mieli łatwego wyboru.

 

Z roku na rok jest coraz wyższy poziom, jeżeli chodzi o warsztat, o techniki, których oni używają. Bardzo duże postępy zauważa się właśnie w malarstwie, a także w grafice i rysunku. Prace są coraz fajniejsze, niejednokrotnie zaskakujące, takie, że człowieka przechodzi dreszcz. Tak wyrażają swój świat. W tych pracach widać ich emocje, duszę autora - podkreślała Teresa Nowicka.

 

W Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych biorą udział osoby niepełnosprawne z czterech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


O pieniądzach dla samorządów z nowego programu regionalnego na konferencji w Suwałkach

12.09.2023, 18:52

Jak zdobyć unijne pieniądze na zazielenienie miast, wsparcie innowacyjności firm oraz rozwój szkół i przedszkoli? Na te pytania odpowiadali we wtorek (12.09) w Suwałkach przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.


Święto Organizacji Pozarządowych w Sokółce

10.09.2023, 15:18

Promują zdrowy tryb życia, zachęcają do aktywności seniorów i prezentują prace swoich wychowanków. Organizacje pozarządowe z powiatu sokólskiego obchodziły w niedzielę (10.09) w Sokółce swoje święto.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok