Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu gmina Jeleniewo na Suwalszczyźnie ma dwie nowe drogi

Dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu gmina Jeleniewo na Suwalszczyźnie ma dwie nowe drogi

autor: Iza Kosakowska

20.09.2023, 18:39, akt. 19:13

Prawie 3-kilometrowy odcinek na trasie Czerwone Bagno - Szurpiły i ponad 1 kilometr we wsi Okrągłe - to nowe drogowe inwestycje w gminie Jeleniewo na Suwalszczyźnie. Drogi powstały dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Polski Ład. Łącznie na obie inwestycje gmina otrzymała niemal 4,5 miliona złotych.

fot. Izabela Kosakowska
fot. Izabela Kosakowska


0:00
0:00
Dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu gmina Jeleniewo na Suwalszczyźnie ma dwie nowe drogi - relacja Izabeli Kosakowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W uroczystości otwarcia drogi w Czerwonym Bagnie wzięli udział (20.09) m.in lokalni samorządowcy, sołtysi i mieszkańcy wsi.

Dzięki pieniądzom z rządowych programów i współpracy z samorządami - różnica między Polską A a tak zwaną Polską B - coraz bardziej się zaciera - podkreślał poseł PiS Jarosław Zieliński.


Ta współpraca społeczno-rządowo-samorządowo-parlamentarna naprawdę przynosi świetne efekty. Kolejne odcinki dróg są budowane, to wszystko służy mieszańcom i podnosi jakość życia, a także bezpieczeństwo ludzi, którzy przemieszczają się tymi drogami - mówił poseł Zieliński.


Nowa, szeroka droga na odcinku Czerwone Bagno - Szurpiły ułatwi podróżowanie m.in. turystom - zaznacza wójt gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz.


Ona łączy dwie drogi powiatowe, przez co następuje poprawa ładu komunikacyjnego. Prowadzi do Państwowego Instytutu Geologicznego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Te dwie drogi będą miały wpływ na rozwój gospodarczy gminy - dodaje wójt Kazimierz Urynowicz.


I jak podkreśla Artur Aneszko, jeden z okolicznych mieszkańców, teraz łatwiej i bezpieczniej będzie można przemieszczać się po niej sprzętem rolniczym.


Rolnicy jeżdżą na pola, a droga zrobiona w takim standardzie jest tu rzadko spotykana. Na pewno posłuży przez wiele lat - mówi Artur Aneszko.


Łącznie gmina Jeleniewo od 2022 roku otrzymała z rządowych programów ponad 12 milionów złotych na budowę dróg m.in. w Gulbieniszkach, Udrynie, Zarzeczu Jeleniewskim i Błaskowiźnie.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Gminy z powiatu augustowskiego otrzymały ponad 13 milionów złotych z Polskiego Ładu

20.09.2023, 11:46

Ponad 13 milionów złotych trafiło do powiatu augustowskiego z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich. O inwestycjach, które powstaną dzięki rządowemu wsparciu mówiono w środę (20.09) na konferencji prasowej zorganizowanej przez posła Jarosława Zielińskiego.


Powiat Suwalski otrzymał blisko 20 mln zł z programu Polski Ład

18.09.2023, 16:45

Powiat suwalski wraz z gminami otrzymał blisko 20 milionów złotych. Jak mówi poseł Jarosław Zieliński, pieniądze pochodzą z szóstej edycji Rządowego Programu Polski Ład, która była dedykowana dla tych gmin gdzie w okresie PRL-u, funkcjonowały zlikwidowane na początku lat 90. Państwowe Gospodarstwa Rolne.


Augustów - dofinansowanie z programu Polski Ład prawie w całości pokryje koszt remontu wyciągu nart wodnych

15.09.2023, 20:40

2 miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich otrzymało miasto Augustów. Za te pieniądze w przyszłym roku zostanie wyremontowany wyciąg nart wodnych. Kwota dofinansowania pozwoli pokryć 98% kosztów remontu.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok