Radio Białystok | Wiadomości | Łomża wymienia uliczne oświetlenie na energooszczędne

Łomża wymienia uliczne oświetlenie na energooszczędne

autor: Paweł Wądołowski

21.09.2023, 18:21, akt. 18:33

Ponad tysiąc trzysta nowych lamp ledowych zastąpi stare latarnie w Łomży. Urząd Miasta otrzymał na ten cel dofinansowanie.

Sergey, stock.adobe.com
Sergey, stock.adobe.com

A dzięki temu, że koszty pierwszego etapu inwestycji okazały się niższe niż zakładali urzędnicy, będzie można wymienić więcej lamp - mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży. 


Pierwotnie planowano wymienić 625 punktów świetlnych przy Alei Legionów, Piłsudskiego i ulicy Sikorskiego oraz Szosie Zambrowskiej. Najkorzystniejsze oferty złożone w przetargu są na poziomie 930 tysięcy złotych. Dzięki temu możemy rozszerzyć projekt wymiany oświetlenia o następne miejsca i dodatkowo będzie to kolejnych 700 punktów - mówi Łukasz Czech.


Między innymi przy ulicach Wojska Polskiego, Księcia Janusza czy Przykoszarowej. Urzędnicy nie obliczali jeszcze jakie oszczędności uda się uzyskać dzięki tej inwestycji, ale spodziewają się niższych rachunków za prąd. 


Wiemy, że na pewno przełoży się to na niższe koszty związane z oświetleniem miasta. Warto podkreślić, że przy realizacji różnego rodzaju inwestycji drogowych już od kilku lat korzystamy właśnie z tego energooszczędnego oświetlenia ledowego. Co niewątpliwie przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z oświetleniem miasta - dodaje Łukasz Czech.


Łomżyński samorząd na wymianę oświetlenia otrzymał 2 miliony złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Będą nowe, energooszczędne lampy - w Białymstoku trwa wymiana oświetlenia ulicznego

28.07.2023, 15:10

Ma to przynieść oszczędności w opłatach za energię elektryczną. W Białymstoku trwa wymiana oświetlenia ulicznego z opraw sodowych na ledowe, energooszczędne.


Suwalskie lampy uliczne mogą być sterowane za pomocą smartfona

29.11.2022, 08:00

Władze Suwałk chcą zmienić system zarządzania ulicznym oświetleniem i dzięki temu zaoszczędzić spore pieniądze. Jeden z pomysłów jest taki, aby wszystkie uliczne lampy były sterowane za pomocą smartfonów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok