Radio Białystok | Wiadomości | Podczas meczu Jagiellonii będzie można wspomóc akcje "Dorzuć Misie"

Podczas meczu Jagiellonii będzie można wspomóc akcje "Dorzuć Misie"

autor: Marcin Mazewski

27.09.2023, 14:28, akt. 16:30

Wybierając się na niedzielny (1.10) mecz piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Legią Warszawa warto zabrać ze sobą pluszaki. Mogą być także używane. Dzięki akcji "Dorzuć Misie" za każdą maskotkę, która wyląduje na murawie stadionu przy Słonecznej - Fundacja Naszpikowani dostanie 5 zł.

mat. org.
mat. org.

Dzięki akcji "Dorzuć Misie" za każdą maskotkę, która wyląduje na murawie stadionu przy Słonecznej - Fundacja Naszpikowani dostanie 5 zł. W zbiórkę pluszaków już od tygodnia zaangażowanych jest wiele szkół, przedszkoli i firm - mówi prezes Fundacji Naszpikowani Rafał Dubiejko.


Wiele instytucji, szkół, zakładów pracy włączyło się w akcję zbierania pluszaków dla naszej fundacji. Dzięki Jagiellonii i Fundacji STS uczestniczymy w akcji "Dorzuć Misie" polegającej na wrzuceniu przez kibiców pluszaków na murawę w przerwie meczu, akurat z Legią. Profity z tego będą dla nas takie, że fundacja STS za każdą maskotkę wypłaci nam 5 zł. Mam nadzieję, że zbierze się spora suma, którą wykorzystamy na nasze bieżące potrzeby - dodaje Rafał Dubiejko.


Podobne akcje miały już miejsce na innych stadionach w Polsce - podkreśla rzecznik Jagiellonii Białystok Kamil Świrydowicz.


Podobne wydarzenia miały już miejsce w Kielcach, czy też na stadionie Zagłębia Lubin. Cieszyły się dużą popularnością te akcje. Jeżeli chodzi o aspekty techniczne, to w przerwie meczu misie będą wrzucane na murawę po końcowym gwizdku pierwszej połowy meczu z Legią. Staramy się, aby tych pluszaków trafiło jak najwięcej najpierw na trybuny, a później na murawę, tak aby jak największa kwota zasiliła konto Naszpikowanych - dodaje Kamil Świrydowicz.

Preludium do tej akcji miało miejsce w hali SP 50 w Białymstoku, w przerwie meczu pierwszej ligi siatkówki pomiędzy REA BAS Białystok a Bogdanką Arka Chełm. W akcję zaangażowali się kibice nie tylko gospodarzy, ale także fani drużyny z Chełma.Maskotki można też do piątku (29.09) przynosić do siedziby fundacji Naszpikowani przy Ogrodowej lub do punktów partnerskich, których lista jest na stronie naszpikowani.pl.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ścigali się wrakami w szczytnym celu - „Wrak race” w Białymstoku

17.09.2023, 13:09

Ścigali się wrakami, a wszystko to w szczytnym celu. W niedzielę (17.09) od 13:00 odbył się „Wrak race” - charytatywny wyścig pojazdami, które są wycofane z eksploatacji.


Fundacja Pro Salute podsumowała akcje charytatywne na rzecz swoich podopiecznych podczas Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej

7.09.2023, 12:55

Wspierają chorych i chcą uwrażliwić innych na to, że na świecie są osoby z dystrofią mięśniową Duchenne'a. Pracownicy białostockiego stowarzyszenia Pro Salute podsumowali akcje charytatywne na rzecz swoich podopiecznych podczas koncertu laureatów Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej.


Charytatywny festyn w Kolnie na leczenie 34-letniej Emilii

23.07.2023, 18:08

Do późnego niedzielnego wieczora (23.07) potrwa festyn charytatywny w Kolnie przy ul. Wojska Polskiego 42.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok