Radio Białystok | Wiadomości | Centrum Chorób Piersi z Białostockiego Centrum Onkologii otrzymało prestiżowy europejski certyfikat

Centrum Chorób Piersi z Białostockiego Centrum Onkologii otrzymało prestiżowy europejski certyfikat

autor: Iza Serafin, Renata Reda

28.09.2023, 07:52, akt. 10:12

To pierwszy ośrodek w kraju, który może się pochwalić takim wyróżnieniem. Prestiżowy europejski certyfikat dostało Centrum Chorób Piersi - Breast Cancer Unit z Białostockiego Centrum Onkologii.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przyznało je Europejskie Towarzystwo Specjalistów do spraw Raka Piersi EUSOMA, co potwierdza, że opieka nad pacjentkami i leczenie raka piersi są w pełni zgodne z tzw. złotymi standardami.

Procedura certyfikacji trwała 3 lata. Wymagała od szpitala spełniania precyzyjnych kryteriów, które służą poprawie jakości leczenia pacjentek z rakiem piersi. 

Proces wdrożenia systemu zarządzania jakością obejmował przede wszystkim wypracowanie „ścieżki pacjenta”. Chodzi o opiekę nad chorym przez diagnostykę, leczenie i monitorowanie pacjentek po zakończeniu leczenia zgodnie z europejskimi standardami.

Każdego roku, BCO diagnozuje i leczy ok. 700 nowych pacjentek z rakiem piersi z całego regionu. Zapewnia im kompleksową opiekę we wczesnym i zaawansowanym stadium raka piersi - od momentu rozpoznania choroby przez odpowiednie leczenie onkologiczne, rehabilitację po badania kontrolne.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Augustów - Chętni mogą się bezpłatnie przebadać w Mobilnej Strefie Zdrowia

16.09.2023, 15:22

Mieszkańcy Augustowa oraz przyjezdni mogą się bezpłatnie przebadać. W sobotę (16.09) na Rynku Zygmunta Augusta stanęła Mobilna Strefa Zdrowia w ramach kampanii „Zdrowe Życie”.


W Białymstoku i Choroszczy odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet między 50. a 69. rokiem życia

18.07.2023, 06:59

Kobiety między 50. a 69. rokiem życia mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych z Programu Profilaktyki Raka Piersi.


Korzystajmy z opieki koordynowanej w przychodniach - zachęca dyrektor podlaskiego NFZ

17.07.2023, 19:43

Szerszy pakiet badań w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, leczenie najczęstszych chorób przewlekłych u swojego lekarza rodzinnego, konsultacje z dietetykiem oraz edukacja w kierunku radzenia sobie z chorobą. To elementy, które tworzą tzw. opiekę koordynowaną.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok