Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku chcą zwiększyć dofinansowanie dla Jagiellonii

Władze Białegostoku chcą zwiększyć dofinansowanie dla Jagiellonii

30.09.2023, 16:30, akt. 16:35

Do 4,5 mln zł władze Białegostoku chcą zwiększyć wsparcie dla klubu Jagiellonia Białystok na sezon 2023/2024. Jak przekonują, warto pomagać klubowi, by nadal grał w ekstraklasie; to też promocyjny zysk dla miasta.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

W sobotę na konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie miejskim prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył władzom Jagiellonii symboliczny czek na 4,5 mln zł na sezon 2023/2024.


Jak mówił prezydent Truskolaski, to zwieńczenie wielomiesięcznych rozmów z władzami klubu jak i kibicami Jagiellonii, którzy - jak wskazał - przekonywali miasto do większego wsparcia klubu.


Zyski medialne, ale też promocyjne, które miasto Białystok uzyskuje właśnie z tego, że Jagiellonia gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, wielokrotnie przewyższają te kwoty, które my tutaj proponujemy i o które zabiegała i prosiła Jagiellonia - przekonywał prezydent.


Mówił, że z przedstawionych przez klub raportów za poprzedni sezon wynika, iż pojawiło się blisko 120 tys. różnego rodzaju przekazów dotyczących Jagiellonii w mediach tradycyjnych i społecznościowych, których wartość oszacowana jest na ok. 300 mln zł.


Myślę, że warto pomagać Jagiellonii, aby Jagiellonia nadal grała w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówił prezydent Truskolaski.


Prezydent Truskolaski wyjaśnił, że kwota 4,5 mln zł to łączna kwota dofinansowania na cały sezon 2023/2024. Dodał, że wcześniej proponował 2 mln zł - milion przekazany w tym roku i milion zapisany w budżecie na przyszły rok. Teraz - jak mówił - chce, aby w projekcie budżetu na przyszły rok było łącznie 3,5 mln zł.


Dodał, że to też dobry moment na wsparcie klubu, bo Jagiellonia odnosi sukcesy w ekstraklasie (obecnie zajmuje piąte miejsce - PAP); w niedzielę na własnym boisku rozegra mecz z Legią Warszawa. Nawiązał też do ostatniego meczu Jagiellonii w Pucharze Polski, gdzie w miniony wtorek na własnym boisku, pokonała 2:0 Śląsk Wrocław (lidera ekstraklasy).


Obecny na konferencji przewodniczący Rady Miasta Łukasz Prokorym, przekonywał, że wszyscy radni są dumni z Jagiellonii, są świadomi jak ważną marką jest Jagiellonia i jak ważną pełni rolę w budowaniu lokalnej świadomości. Jest też przekonany, że wszyscy radni poprą propozycję zwiększonego wsparcia dla klubu.


Prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz dziękował miastu za wsparcie. Mówił, że 4,5 mln zł to "poważna kwota", która - jak dodał - pomoże "złapać oddech w trudnym okresie". "Jagiellonia rozwija się każdego roku, jej koszty funkcjonowania rosną" - powiedział i dodał, że koszty nie dotyczą tylko pierwszej drużyny grającej w ekstraklasie, ale Jagiellonia to też akademia, internat, szkoła mistrzostwa sportowego.


Jak przypomniało w sobotę miasto, Jagiellonia Białystok może liczyć na wsparcie finansowe na udział w rozgrywkach na najwyższym poziomie oraz na promocje miasta poprzez sport od 2008 roku. Kwoty wsparcia na przestrzeni lat wynosiły od niemal 700 tys. zł do 4 mln złotych rocznie - podało miasto.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Piłkarze Jagiellonii zagrają z Resovią w drugiej rundzie Pucharu Polski

29.09.2023, 16:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok poznali rywali w drugiej rundzie Pucharu Polski. Żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z Resovią.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

REKLAMA
Plum Ekiden

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok