Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie z Podlaskiego otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki

Uczniowie z Podlaskiego otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki

autor: Marcin Mazewski

13.10.2023, 14:59, akt. 15:06

To nagrody za dotychczasowe osiągnięcia, ale też zachęta do dalszej pracy i motywacja dla innych. W Białymstoku wręczono najzdolniejszym uczniom z Podlaskiego stypendia Prezesa Rady Ministrów, a także Ministra Edukacji i Nauki.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Uczniowie z Podlaskiego otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Uroczystość miała miejsce w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wzięli w niej udział m.in. wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka, a także wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Tomasz Madras.

Jak podkreślali wyróżnieni uczniowie i ich rodzice, jest to nagroda za ciężką pracę, ale też zachęta do dalszego rozwoju. Dumni ze swoich podopiecznych są także ich nauczyciele. Ci z kolei przyznawali, że praca z takimi osobami to czysta przyjemność i w takim dniu jak dziś czują satysfakcję nie mniejszą niż odbierający stypendia uczniowie.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów odebrało 124 uczniów, przyznano też 13 stypendiów ministra edukacji i nauki. Pierwsze z nich to 5 tyś zł wypłacane w dwóch transzach, natomiast drugie wynosi jednorazowo 3 tys. zł.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie z Białegostoku powalczą o akredytację do największego na świecie konkursu naukowego w USA

4.10.2023, 17:39

Projekt nastoletnich białostoczan to specjalna rękawica, której zadaniem jest przekładanie języka migowego na tekst pisany i mowę. Specjalne sensory sczytują miganie i je tłumaczą. W ten sposób osoby głuchonieme mogą porozumiewać się z osobami nieznającymi języka migowego.


Uczniowie odebrali stypendia prezydenta Białegostoku

22.09.2023, 14:59

To docenienie dotychczasowej pracy i motywacja na przyszłość. Prawie 290 uczniów podstawówek, szkół ponadpodstawowych i artystycznych odebrało w piątek (22.09) stypendia prezydenta Białegostoku na ten rok szkolny.


Starosta wysokomazowiecki wręczył stypendia 144 uczniom

4.09.2023, 18:51

Docenione zostały zarówno wyniki w nauce, jak i reprezentowanie powiatu na konkursach i zawodach w województwie i w kraju - starosta wysokomazowiecki wręczył swoje stypendia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok