Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze z Łap uratowali przed wychłodzeniem starszego mężczyznę

Funkcjonariusze z Łap uratowali przed wychłodzeniem starszego mężczyznę

autor: Grzegorz Pilat

9.11.2023, 13:59, akt. 15:46

Podlascy policjanci apelują o reagowanie wobec osób potrzebujących pomocy. Dzięki szybkiej reakcji dwóch funkcjonariuszy z Łap udało się uratować samotnego i schorowanego mieszkańca miasta przed wychłodzeniem.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Policjanci wiedzieli, że starszy mężczyzna mieszka w trudnych warunkach i pojechali sprawdzić jak się czuje. W tym samym czasie dyżurny dostał informację, że 75-latek chodzi po posesji, chwieje się i może źle się czuć.


Mundurowi chwilę później byli już na miejscu. Weszli do budynku gospodarczego, gdzie przeważnie 75-latek przebywał, jednak tam go nie było. Policjanci zaczęli szukać seniora na jego posesji. Odnaleźli go za stodołą, częściowo rozebranego i leżącego na ziemi. 75-latek był wyziębiony, nie mógł stać na własnych nogach, uskarżał się na ból głowy. Jak powiedział policjantom, zasłabł i upadł na ziemię. Policjanci okryli mężczyznę kocem i zapewnili mu opiekę, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego - mówi sierż. sztab. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.


75-latek trafił do szpitala.

Policjanci podkreślają, że okres jesienno-zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo czy też potrzebujących opieki.


Apelujemy do wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze czy też chore, które niejednokrotnie mieszkają samotnie i z różnych powodów mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Dlatego nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy zadzwonić na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał - tłumaczy sierż. sztab. Malwina Trochimczuk.


Policjanci przypominają, że jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś zdrowie i życie.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pijany kierowca na widok radiowozu uciekł i schował się w toalecie

3.11.2023, 18:14

Miał ponad 2 promile alkoholu, a przed policjantami schował się w toalecie na stacji benzynowej. Takiego kierowcę zatrzymali kolneńscy policjanci.


Policja podała bilans akcji "Wszystkich Świętych" w Podlaskiem

3.11.2023, 14:18

W dwóch wypadkach jedna osoba zginęła, a jedna została ranna. Policjantom zgłoszono blisko 130 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 14 nietrzeźwych kierowców. To bilans 3-dniowej policyjnej akcji "Wszystkich Świętych" w woj. podlaskim.


Olsztyńska policja umorzyła postępowanie dyscyplinarne wobec byłego naczelnika z wydziału prewencji podlaskiej policji

31.10.2023, 13:51

Nie będzie postępowania dyscyplinarnego wobec byłego naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku za możliwe naruszenie nietykalności cielesnej jednej z pracownic. Po półrocznym postępowaniu Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zdecydował o umorzeniu postępowania w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok