Radio Białystok | Wiadomości | Żołnierz, który kierując wojskowym samochodem śmiertelnie potrącił żubra, nie poniesie żadnych konsekwencji

Żołnierz, który kierując wojskowym samochodem śmiertelnie potrącił żubra, nie poniesie żadnych konsekwencji

autor: Ryszard Minko

13.11.2023, 16:01, akt. 18:27

Nie będzie konsekwencji dla żołnierza, który kierując pojazdem wojskowym śmiertelnie potrącił żubra. Do wypadku doszło w niedzielę w miejscowości Stare Masiewo w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej.

źródło: wojsko-polskie.pl
źródło: wojsko-polskie.pl

To był wypadek, którego trudno było uniknąć, bo zwierzę wybiegło wprost pod nadjeżdżający wojskowy samochód z bramy prywatnej posesji - relacjonuje rzeczniczka Wojskowego zgrupowania Zadaniowego Podlasie major Anna Soliwoda. Dodaje, że z ustaleń wojskowych wynika, że samochód poruszał się z prędkością około 40 km/h, kierowca był trzeźwy.

Wojskowym jelczem podróżowało kilkoro żołnierzy ze stacjonującego przy granicy Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie. W wyniku wypadku żaden żołnierz nie ucierpiał.

Sprawą ewentualnej odpowiedzialności kierowcy zajmowała się Żandarmeria Wojskowa. Po analizie zdarzenia uznano, że kierowca nie poniesie żadnych konsekwencji potrącenia żubra, bo nie złamał żadnych przepisów i był to po prostu nieszczęśliwy wypadek, który mógł się każdemu zdarzyć - mówi rzecznik oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie Iwo Sawa.

Potrąconemu żubrowi towarzyszył drugi żubr. W Internecie krążą filmy, na których widać jak nie chce odejść od martwego towarzysza. Żubry są pod ochroną. W Puszczy Białowieskiej bytuje najliczniejsza w Polsce populacja licząca prawie tysiąc osobników.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem żubra

19.10.2023, 08:06

Podlascy policjanci sprawdzają, czy nie doszło do nieprawidłowości po potrąceniu żubra w Białowieskim Parku Narodowym. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (17/18.10) w okolicach miejscowości Dubiny w powiecie hajnowskim.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok