Radio Białystok | Wiadomości | Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zagra koncert z okazji 20-lecia działalności artystycznej

Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zagra koncert z okazji 20-lecia działalności artystycznej

autor: Grzegorz Pilat

18.11.2023, 10:25, akt. 14:20

Od dwóch dekad uświetnia różne uroczystości w kraju i za granicą. Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku obchodzi 20-lecia działalności artystycznej. Jubileuszowy koncert zaplanowano na sobotę (18.11) w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

źródło: Podlaska Policja
źródło: Podlaska Policja

Chórem od 18 lat dyryguje prof. Wioletta Miłkowska.

Z okazji jubileuszu zespół przygotował specjalny repertuar, w tym m.in. utwory gospel. Towarzyszyć mu będzie grupa instrumentalna Maxa Fedorova.

Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku powstał w 2003 roku. W jego skład wchodzą policjanci, pracownicy policji, ich rodziny i przyjaciele. Zespół koncertował podczas uroczystości resortowych w kraju i licznych przedsięwzięć kulturalnych w Białymstoku i regionie. Uświetnia wiele uroczystości państwowych, religijnych oraz ceremonie policyjne, w tym obchody Święta Policji nie tylko w Białymstoku, ale też w całym kraju.

Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku uczestniczył też w licznych przeglądach zespołów chóralnych. Koncertował m.in. podczas Dni Muzyki Cerkiewnej, Dni Muzyki Chrześcijańskiej, Iławskich Spotkań Chóralnych. Brał też udział w Koncertach Kolęd Prawosławnych i w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu.

W zeszłym roku chórzyści wystąpili na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podczas gali "Początki podlaskiej policji, czyli rzecz o Ojczyzny ratowaniu". Efektem tego wydarzenia jest jubileuszowa płyta DVD z zarejestrowanym występem chóru.

| red: bs, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku zakończył się proces oskarżonych o zabójstwo podczas nielegalnej sprzedaży broni

17.11.2023, 16:17

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się w piątek (17.11) proces odwoławczy związany z zabójstwem sprzed ponad ośmiu lat, do którego miało dojść podczas transakcji nielegalnej sprzedaży broni. Oskarżone są cztery osoby; jedna z nich została nieprawomocnie skazana za zabójstwo na 15 lat więzienia.


Znęcał się nad rodzicami - grozi mu do 5 lat więzienia

17.11.2023, 11:03

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pijany miał zaatakować swoją matkę i być wobec niej agresywny. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Tykocin.


Od kilkunastu dni mieszkał w samochodzie. Policjanci uratowali 66-latka przed wychłodzeniem

16.11.2023, 19:26

W związku z coraz niższymi temperaturami policjanci apelują o zwracanie większej uwagi na osoby bezdomne i potrzebujące pomocy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok