Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku zainaugurowano kolejną edycję akcji "Oddaj rower"

W Białymstoku zainaugurowano kolejną edycję akcji "Oddaj rower"

19.11.2023, 07:21, akt. 07:25

Kolejny raz nieużywane sprzęty mogą sprawić radość potrzebującym dzieciom. Już po raz siódmy zainaugurowano w Białymstoku ogólnopolską akcję "Oddaj rower".

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Każdy, kto ma niepotrzebny jednoślad, może zgłosić się do wolontariuszy w całym kraju. Fachowcy odrestaurują go i przekażą podopiecznym domów dziecka czy ośrodków pomocy społecznej.

Dotychczas udało się wyremontować i przekazać potrzebującym dzieciom w całym kraju już ponad 1 tys. rowerów.


Co roku staramy się naprawiać 200-300 rowerów. Jesteśmy w każdym większym mieście w Polsce. W sumie to kilkanaście punktów. Chcemy naprawiać, czynić dobro żeby te dzieci miały fajniejsze święta, ponieważ jeśli zagłębimy się w temat, to sytuacja domów dziecka czy opieki społecznej nie jest zbyt kolorowa. Dla takich dzieci rower to jest wielkie przeżycie, to coś niesamowitego, no i to widać. Ta wdzięczność która w nich jest, łzy, przytulasy to jest rzecz absolutnie kapitalna - mówi założyciel białostockiej fundacji "Oddaj rower" Kamil Bakoniuk.


Kamil Bakoniuk wyjaśnia, że oddawane rowery nie mogą być całkowicie zniszczone.


Zbieramy rowery takie, które jeszcze są w miarę dobrym stanie. Później inwestujemy w te rowery, wymieniamy części i naprawiamy i przekazujemy takie odświeżone maszyny tym maluchom. Przed oddaniem należy przesłać nam zdjęcie takiego roweru, ponieważ nasi mechanicy muszą sprawdzić jego stan techniczny. Często niestety jest tak, że rower jest na tyle zniszczony, że my w jego miejsce możemy naprawić pięć innych. Nie jesteśmy wybredni, ale ten stan musi być na tyle przyzwoity, żeby ta naprawa miała sens - tłumaczy założyciel fundacji "Oddaj rower".


Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy przekażą odrestaurowane jednoślady potrzebującym dzieciom w okolicy świąt Bożego Narodzenia.

Szczegóły akcji są na stornie www.oddajrower.pl.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wolontariusze akcji "Oddaj rower" w Białymstoku przyjmują sprzęt, który trafi do potrzebujących

2.11.2021, 11:09

Od wtorku, 2 listopada można już oddawać zbędne jednoślady, które po odnowieniu trafią do najbardziej potrzebujących. Wolontariusze z akcji "Oddaj rower" w Białymstoku przyjmują sprzęt, którym w grudniu obdarują wychowanków m.in. domów dziecka i opieki społecznej.


Kamil Bakoniuk

4.10.2021, 10:24

To drugi rok akcji ogólnopolskiej, cieszymy się, że możemy działać na taką skalę. Pieniądze na naprawę rowerów zbieramy już teraz, abyśmy przy starcie zbiórki rowerów, wiedzieli już jaką sumą dysponujemy i ile rowerów rzeczywiście możemy naprawić" - mówi Kamil Bakoniuk.


W Białymstoku zainaugurowano piątą edycję akcji "Oddaj rower"

28.09.2021, 15:43

Kolejny raz wolontariusze będą zbierać i remontować niepotrzebne rowery, by przekazać je potrzebującym. W Białymstoku zainaugurowano piątą edycję akcji "Oddaj rower".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok