Radio Białystok | Wiadomości | Pierwszy raz od ponad dwóch lat nie było próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Pierwszy raz od ponad dwóch lat nie było próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

28.11.2023, 11:38, akt. 11:50

Po raz pierwszy od dwóch lat, ostatniej doby nikt nie próbował nielegalnie przekroczyć granicy z Białorusią, ale wojna hybrydowa na tej granicy trwa - podała we wtorek (28.11) na platformie X (dawnej Twitter) Straż Graniczna.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Straż Graniczna publikuje codziennie krótkie informacje z tej granicy z wydarzeń z minionej doby. Podkreśliła we wtorek, że w poniedziałek, po raz pierwszy od sierpnia 2021 r. nie było żadnej próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski i nikt nie podchodził pod granicę, aby spróbować ją sforsować.

"Ale wojna hybrydowa na granicy polsko-białoruskiej nie ustaje" - dodano.
SG poinformowała także, że we wtorek rano taka próba nielegalnego przekroczenia granicy już była. Na odcinku granicy, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Dubiczach Cerkiewnych - jak podano - "grupa agresywnych cudzoziemców", którzy próbowali dostać się do Polski atakowała polskie patrole rzucając kamieniami i gałęziami.

Według wcześniejszych danych SG, od początku roku na granicy polsko-białoruskiej było ponad 25,5 tys. prób nielegalnego jej przekroczenia z czego ok. 1,3 tys. w listopadzie.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejny atak na patrole Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej

7.11.2023, 14:44

Kolejny atak cudzoziemców na patrole Straży Granicznej przy polsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze informują, że do takiego zdarzenia doszło we wtorek (7.11) rano w okolicach Białowieży.


Żandarmeria Wojskowa zbiera dowody ws. postrzelenia migranta przy granicy z Białorusią

6.11.2023, 13:36

Żołnierz oddał najpierw tzw. strzały alarmowe, by zawiadomić inny patrol graniczny o grupie nielegalnych migrantów. Potknął się i wtedy padł strzał, w wyniku którego ranny został jeden z tych cudzoziemców - takie są dotychczasowe ustalenia Żandarmerii Wojskowej w sprawie incydentu przy granicy z Białorusią.


Straż Graniczna zatrzymała 40-latka podejrzanego o udział w przemycie ludzi z Białorusi do Polski

3.11.2023, 12:47

Straż Graniczna zatrzymała w Małopolsce mężczyznę podejrzanego o organizację nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski i transportu migrantów do Niemiec. 40-latek przyznał się, chce dobrowolnie poddać się karze więzienia w zawieszeniu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok