Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Sebastian Łukaszewicz apeluje do premiera o odwołanie Michała Kołodziejczaka z funkcji wiceministra rolnictwa

Poseł Sebastian Łukaszewicz apeluje do premiera o odwołanie Michała Kołodziejczaka z funkcji wiceministra rolnictwa

9.02.2024, 14:31, akt. 14:45

Poseł Sebastian Łukaszewicz z klubu PiS zaapelował do premiera Donalda Tuska o odwołanie Michała Kołodziejczaka z funkcji wiceministra rolnictwa. Według niego, Michał Kołodziejczak groził rolniczce. Wiceminister zaprzeczył i zapowiedział skierowanie sprawy do sądu i do sejmowej komisji etyki.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska
Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz otrzymał telefon od podlaskiej rolniczki

Sebastian Łukaszewicz, który należy do Solidarnej Polski i w Sejmie zasiada w klubie PiS, najpierw na sali sejmowej, a potem podczas konferencji prasowej mówił, że w czwartek otrzymał telefon od Julity Olszewskiej, która jest rolniczką z województwa podlaskiego.


Powiedziała mi o skandalicznej sytuacji, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilku dni. Wrzuciła film na media społecznościowe, który bardzo szeroko się rozszedł. Namawiała w nim do udziału w proteście rolników. Wypowiedziała się też niepochlebnie o ministrze Kołodziejczaku. Po kilku godzinach otrzymała telefon od ministra, który nakazał jej usunięcie filmiku i groził jej konsekwencjami - powiedział Sebastian Łukaszewicz.


Według niego, "kilka godzin później na podwórko Julity Olszewskiej przyjechał samochód z osiłkami, którzy powoływali się na Michała Kołodziejczaka i mówili żeby nie wybierała się na protest rolników, bo na niego nie dojedzie, i żeby usunęła film z sieci".

"Apeluję do słynnego narciarza Donalda Tuska, by wracał ze stoków z Włoch i odwołał lansera Kołodziejczaka z funkcji wiceministra rolnictwa" - powiedział poseł.


Michał Kołodziejczak zapowiedział, że Sebastian Łukaszewicz "dostanie pismo i zaproszenie do sądu"

Michał Kołodziejczak zaprzeczał zarzutom zarówno na sali sejmowej jak i na konferencji prasowej. "Poseł, którego nazwiska nawet nie znam kłamie na mój temat i oczernia" - oświadczył wiceminister.

Zapowiedział, że Sebastian Łukaszewicz jeszcze w piątek "dostanie pismo i zaproszenie do sądu". "Będzie mógł przeprosić, wtedy nie będzie musiał płacić. Jeżeli nie zrobi tego w ciągu najbliższych kilku godzin, spotkamy się w sądzie" - oświadczył Kołodziejczak. Na platformie "X" podał, że sprawa zostanie skierowana do sejmowej komisji etyki.

Rolnicy z całej Polski zapowiedzieli rozpoczęcie w piątek protestu, którego powodem jest m.in. niedawna decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku. Protest ma potrwać 30 dni i polegać m.in. na blokadzie przejść granicznych z Ukrainą. Decyzję o akcji protestacyjnej podjął m.in. zarząd NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rolnicy strajkują w całej Polsce - blokują przejścia graniczne i dziesiątki dróg [zdjęcia, wideo]

9.02.2024, 07:03

Poruszanie się po wielu drogach w regionie w piątek (9.02) może być znacznie utrudnione. O godzinie 10:00 w całej Polsce rozpoczął się strajk generalny rolników, którzy w ramach protestu blokują wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą oraz dziesiątki dróg.


Sebastian Łukaszewicz jednym z 20 sekretarzy Sejmu X kadencji

15.11.2023, 09:53

Będzie wspierać marszałka lub wicemarszałka Sejmu w kierowaniu obradami. Podlaski poseł Prawa i Sprawiedliwości, należący do Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz wybrany na jednego z 20 sekretarzy Sejmu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok