Radio Białystok | Wiadomości | Wysoki poziom wody w Narwi utrudnia budowę obwodnicy w Łomży

Wysoki poziom wody w Narwi utrudnia budowę obwodnicy w Łomży

autor: Paweł Wądołowski

18.02.2024, 13:30, akt. 13:57

To najważniejszy i ostatni odcinek trasy Via Baltica, który nie jest jeszcze gotowy. Jak mówi rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski, nie wiadomo czy spowoduje to opóźnienia. Bo zgodnie z umową firma, która buduje ten odcinek formalnie ma zimową przerwę od prac.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Plac składowy jest zalany - formalnie trwa zimowa przerwa na budowie

Obecnie notujemy zwiększony poziom wody w rzece, który spowodował lokalne podtopienia placu składowego wykonawcy, a przez to wstrzymanie prac na dwóch podporach mostu. Za wcześnie jeszcze na ocenę, czy i na ile może ta wysoka woda wpłynąć na ewentualne opóźnienia, zwłaszcza, że do 15 marca trwa na budowach tzw. przerwa zimowa. W ramach, której nie przewiduje się prowadzenia prac budowlanych. Oczywiście wykonawcy, gdy sprzyja pogoda, starają się wykonywać te roboty, które są możliwe - mówi rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.


Mimo przerwy zimowej część prac jest kontynuowana

- Drogowcy pracują tam, gdzie woda nie utrudnia im budowy - mówi Rafał Malinowski.


Kontynuowane są roboty związane z wykonaniem przęseł nasuwanych mostu, ponieważ stanowisko do nasuwania posadowione jest przed wałem przeciwpowodziowym oraz kontynuowane jest wykonywanie wszystkich robót od strony Piątnicy. Na razie plany się nie zmieniają, przejezdność całego odcinka S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno planowana jest na trzeci kwartał tego roku - dodaje Rafał Malinowski.Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji deklarowali wcześniej, że ma być to początek trzeciego kwartału, czyli czerwiec. A to oznaczałoby, że jeszcze przed wakacjami jedna nitka obwodnicy Łomży będzie przejezdna. Czy ten termin będzie dotrzymany dowiemy się najprawdopodobniej dopiero wtedy, kiedy zakończy się zimowa przerwa na budowie obwodnicy. Wtedy okaże się czy stan wody będzie utrudniał zaplanowane wcześniej prace.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Oddano do użytku przedostatni odcinek trasy Via Baltica: Śniadowo - Ostrów Mazowiecka

13.10.2023, 12:29

Z Łomży do Warszawy pojedziemy już drogą ekspresową. W piątek (13.10) przed południem oddano do użytku odcinek Śniadowo - Ostrów Mazowiecka.


Rozpoczęła się budowa wyczekiwanej obwodnicy Suchowoli

2.10.2023, 17:53

Przekazaniem placu budowy wykonawcy rozpoczęła się w poniedziałek po południu budowa obwodnicy Suchowoli na obecnej drodze krajowej Białystok-Augustów. Wykonawcą jest firma Budimex SA, a wartość kontraktu w systemie projektuj i buduj to 250 mln zł. W ostatnich dniach wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.


Największy na trasie S61 most powstaje w okolicach Łomży [zdjęcia, wideo]

25.09.2023, 15:02

Z prędkością 6 metrów na godzinę specjalna maszyna przesuwa most, który będzie częścią drogi S61 koło Łomży. Trwają już prace przy jego budowie, a drogowcy na postawione filary zaczęli mocować przeprawę. 

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok