Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów w pociągu towarowym z Białorusi

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów w pociągu towarowym z Białorusi

21.02.2024, 07:32, akt. 07:44

Przemyt 4 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS z kolejowego polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Siemianówce. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej 60 tys. zł była ukryta w wagonie pociągu towarowego.

źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl
źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze KAS prześwietlili skanerem RTG pociąg towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Analiza obrazu wykazała, że w jednym z wagonów z węglem z Kazachstanu mogą być ukryte przemycane papierosy - poinformował w środę oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki.

W tej sytuacji wagon został szczegółowo przeszukany, pod warstwą węgla funkcjonariusze znaleźli pudła owinięte czarną folią, a w nich w sumie 4 tys. paczek papierosów. Sprawę wyjaśnia Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Załoga pociągu została przesłuchana w charakterze świadków.

To nie pierwszy przemyt papierosów w pociągach towarowych, udaremniony przez funkcjonariuszy KAS na kolejowych przejściach granicznych z Białorusią. We wrześniu w Siemianówce zatrzymali oni ładunek ponad 3,5 tys. paczek papierosów ukryty w tzw. płaszczu ochronnym trzech wagonów-cystern, a w lipcu 23 tys. paczek papierosów w kontenerach z płytą wiórową.

Pod koniec sierpnia w sąsiedniej Kuźnicy przemytnicy ukryli 25 tys. paczek papierosów w ładunku zrębków drewna. Kilka miesięcy wcześniej - również w Kuźnicy - w pięciu wagonach pociągu towarowego, funkcjonariusze znaleźli w sumie 11 tys. paczek papierosów bez akcyzy.


źródło: PAP | red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Blisko 3000 litrów nielegalnego alkoholu zabezpieczyli funkcjonariusze Podlaskiej KAS

16.02.2024, 07:01

W okolicach Gródka Podlaska KAS zlikwidowała bimbrownię. Funkcjonariusze przejęli blisko 3 tys. litrów nielegalnego alkoholu.


Podlaska KAS zlikwidowała w Płońsku nielegalny salon gier hazardowych

14.02.2024, 10:05

Dziewięć automatów użytkowano w nielegalnym salonie gier hazardowych, który w Płońsku w województwie mazowieckim zlikwidowali funkcjonariusze podlaskiej KAS. Zatrzymano jedną osobę związaną z tą działalnością, zabezpieczono gotówkę, telefony, kamery i dokumentację.


Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 400 tys. paczek nielegalnych papierosów

13.02.2024, 08:47

To największy transport nielegalnych papierosów przechwycony w tym roku w Podlaskiem. 400 tys. paczek białoruskich papierosów wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Suwałk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok