Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkanka gminy Korycin straciła 160 tys. złotych

Mieszkanka gminy Korycin straciła 160 tys. złotych

autor: Grzegorz Pilat

27.02.2024, 15:01, akt. 15:03

Każdy telefon w sprawie przekazania pieniędzy policjantom jest próbą oszustwa - przypominają podlascy funkcjonariusze. Ponad 160 tys. złotych straciła mieszkanka gminy Korycin, która uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję. Gotówkę miał odebrać policjant.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na telefon stacjonarny 64-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę.


Poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze na opłacenie kaucji. Następnie słuchawkę przejął mężczyzna podający się za policjanta. Oszust powiedział jej, że bliska uniknie odpowiedzialności, kiedy wpłacone zostaną pieniądze. Mieszkanka gminy Korycin, chcąc jak najszybciej pomóc, przygotowała pieniądze, włożyła je do foliowej torebki i przekazała nieznajomemu, z którym spotkała się na jednym z osiedli w mieście. O tym, że ta historia nie była prawdziwa, dowiedziała się jeszcze tego samego dnia, kiedy po kilku godzinach osobiście zadzwoniła do córki - mówi sierż. sztab. Agnieszka Skwierczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Wtedy okazało się, że padła ofiarą oszustów, którym przekazała ponad 160 tys. złotych. Kolejny raz policjanci przypominają, że m.in. nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych postępowaniach.


Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Nigdy też nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności, ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki. Jeżeli odebraliśmy taki telefon bądźmy pewien, że dzwoni oszust. W takiej sytuacji należy natychmiast rozłączyć się i zadzwonić pod numer alarmowy 112 - podkreśla sierż. sztab. Agnieszka Skwierczyńska.


Funkcjonariusze proszą też najbliższych, aby rozmawiali ze swoimi seniorami o tym, jak działają telefoniczni oszuści.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejne oszustwo w Podlaskiem - białostoczanka straciła 30 tysięcy złotych

23.02.2024, 16:59

Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych postępowaniach i nie proszą nikogo o przekazanie pieniędzy - przypominają podlascy funkcjonariusze.


Mieszkanka Suwałk padła ofiarą oszustwa - straciła ponad 170 tys. zł

16.02.2024, 17:06

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w Internecie. Ponad 170 tys. złotych straciła mieszkanka Suwałk, która chciała zainwestować w kryptowaluty.


66-latek stracił 170 tys. zł, uwierzył w zyski z kryptowalut

13.02.2024, 16:23

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w Internecie. 170 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu suwalskiego, który za namową oszustów, chciał zainwestować pieniądze w kryptowaluty.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok