Radio Białystok | Wiadomości | Dominik Marczuk: Jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli, bardzo się z tego cieszymy [wideo]

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

16.03.2024, 18:33, akt. 18:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok obronili pozycję lidera ekstraklasy. Żółto-czerwoni pokonali w sobotę (16.03) na wyjeździe Radomiaka Radom 2:0 (1:0) po golach Skrzypczaka i Caliskanera. Żółto-czerwoni pokonali rywali jeszcze trzy razy, ale za każdym razem sędziowie nie uznawali goli z powodu spalonych lub nieprzepisowego zagrania.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok, 16.03.2024, fot. Joanna Szubzda

Dominik Marczuk: Jadę na zgrupowanie kadry z dobrym nastrojem

Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo to bardzo ważne zwycięstwo przed przerwą na kadrę. Jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli, bardzo się z tego cieszymy. Ja też chciałem przede wszystkim zdobyć tutaj trzy punkty. Na tym byłem skupiony w stu procentach. Teraz mogę myśleć o zgrupowaniu i najważniejsze, że jadę tam z bardzo dobrym nastrojem

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Dominik Marczuk.

Taras Romanczuk: Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu

Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, kontrolowaliśmy przebieg meczu. W tym spotkaniu dla nas największym zagrożeniem były auty, bo Radomiak już w poprzednich meczach strzelał bramki z autu

- mówił po meczu kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk.

Mateusz Skrzypczak: Podjęliśmy walkę z Radomiakiem, dorzuciliśmy do tego naszą jakość i wygraliśmy

Dziś podjęliśmy walkę z Radomiakiem, dorzuciliśmy do tego naszą jakość, naszą kulturę gry i wygraliśmy. Radomiak w drugiej połowie robił taki przysłowiowy "młyn", napierali, był ciężki moment, ale przetrwaliśmy go razem jako drużyna i chwała nam za to

- powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Mateusz Skrzypczak.

Jagiellonia pokonuje bramkarza Radomiaka pięć razy, ale wygrywa 2:0 [zdjęcia, wideo]

16.03.2024, 18:17