Radio Białystok | Wiadomości | Skrzyżowanie ulicy Białostockiej z Nowodworską w Ogrodniczkach ma stać się bezpieczniejsze

Skrzyżowanie ulicy Białostockiej z Nowodworską w Ogrodniczkach ma stać się bezpieczniejsze

31.03.2024, 10:07, akt. 10:24

Już niedługo ma stać się bezpieczniejsze. Skrzyżowanie ulicy Białostockiej z Nowodworską w Ogrodniczkach jest częścią drogi łączącej Białystok z Supraślem. Są plany przebudowy skrzyżowania, w jego miejscu miałoby powstać rondo.

fot. Gabriela Lasota
fot. Gabriela Lasota


0:00
0:00
Skrzyżowanie ulicy Białostockiej z Nowodworską w Ogrodniczkach ma stać się bezpieczniejsze - relacja Gabrieli Lasoty | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obecnie mieszkańcy okolicznych wsi są częstymi świadkami zdarzeń drogowych, jak podają - na skrzyżowaniu w marcu doszło do dwóch kolizji i jednego wypadku.

Natomiast policja zarejestrowała jedno zgłoszenie: "trzeciego marca, w południe kierowca toyoty nie zastosował się do znaku stop i zderzył się z volkswagenem, którym podróżowało siedem osób. Trzy osoby były ranne.”

W związku z licznymi skargami, 13 marca przeprowadzono komisję ws. zmiany stałej organizacji ruchu w okolicach skrzyżowania. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji, Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i władze gminy Supraśl. Komisji udało się ustalić kilka konkretów.


Mieliśmy komisje, wyraziłem swoje zdanie, że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie ronda. Z tym, że usłyszałem informację od przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich, że to będzie trwało parę lat. Dlatego zarekomendowaliśmy, że zanim powstanie rondo, to ma tam powstać komunikator o przekraczaniu dozwolonej prędkości, przeniesienie tablic "teren zabudowany” i prawdopodobnie będzie tam też zamontowany fotoradar - mówi burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.


Mieszkańcy Ogrodniczek uważają, że najlepszym rozwiązanie będzie budowa ronda. Ich zdaniem fotoradar, tablice i inne rozwiązania nie wpłyną znacząco na poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

To miejsce, w którym w 2023 roku policja zarejestrowała 13 zdarzeń drogowych. Ostateczną decyzję o rozpoczęciu inwestycji podejmie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

źródło: Gabriela Lasota | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uwaga kierowcy - tuż po Świętach Wielkanocnych ulica Bulwarowa będzie nieprzejezdna

29.03.2024, 08:28

Drogowcy planują zamknąć ją dla ruchu w środę (03.04). Utrudnienia będą też na rondzie łączącym ją z Sikorskiego.


Ruszyły roboty na ulicy Świerkowej w Suwałkach. Będą utrudnienia dla kierowców

28.03.2024, 09:35

Drogowcy usuwają właśnie stare krawężniki i przygotowują się do wymiany latarni na nowe. Będą one montowane zaraz po świętach Wielkanocnych. Najcięższe prace rozpoczną się prawdopodobnie w drugim tygodniu kwietnia.


W kolejny etap wkracza budowa ostatniego odcinka tzw. "Trasy Wschodniej" w Suwałkach

21.03.2024, 07:00

Gotowa jest już konstrukcja płyty głównej 44-metrowego tunelu pod szlakiem kolejowym Rail Baltica. Droga połączy ulicę Sejneńską z Osiedlem Kamena.


Wojewoda podlaski potwierdził budowę fragmentu obwodnicy Bielska Podlaskiego

21.02.2024, 12:45

Ta inwestycja ma poprawić nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort jazdy. Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski podpisał w środę (21.02) decyzję, która pozwala rozpocząć budowę południowej obwodnicy Bielska Podlaskiego.


Wznowiono prace przy ważnym suwalskim skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Bulwarowej i Emilii Plater

21.02.2024, 07:01

Prace nie utrudnią na razie jazdy dla kierowców.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok