Radio Białystok | Wiadomości | Rocznica śmierci Jana Pawła II - władze województwa podlaskiego oraz Białegostoku oddały hołd papieżowi

Rocznica śmierci Jana Pawła II - władze województwa podlaskiego oraz Białegostoku oddały hołd papieżowi

autor: Wojciech Szubzda

2.04.2024, 11:47, akt. 14:42

Władze województwa podlaskiego oraz Białegostoku uczciły pamięć papieża Jana Pawła II. We wtorek (2.04) przed pomnikiem Jana Pawła II przy białostockiej katedrze władze województwa złożyły kwiaty, natomiast prezydent miasta zapalił znicz.

fot. Wojciech Szubzda i Urząd Miejski w Białymstoku
fot. Wojciech Szubzda i Urząd Miejski w Białymstoku

2 kwietnia mija 19. rocznica śmierci papieża-Polaka. Marszałek województwa Artur Kosicki podkreśla, że to ważna postać w historii Polski i świata, o której ciągle powinniśmy pamiętać.


Jest to też okres bardzo szczególny, z tego powodu, że w Ministerstwie Edukacji szykują się zmiany odnośnie kształcenia, polegające na tym, że ma się udział Jana Pawła II we wszystkich wydarzeniach wymazać. Na to pozwolić nie możemy, dlatego ta rocznica jest szczególna. Powinniśmy też głośno mówić o tym, żeby nikt nie majstrował przy historii, żeby zostawić wszystkie zasługi tym osobom, które faktycznie spowodowały, żeby możemy żyć w wolnej i niezależnej Ojczyźnie - mówi Artur Kosicki.


Wspólnie z marszałkiem kwiaty przed pomnikiem złożyła również Wiesława Burnos z zarządu województwa podlaskiego i białostocki radny PiS, kandydat tego ugrupowania na prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski także uczcił pamięć papieża Jana Pawła II, zapalając znicz przed jego pomnikiem przy białostockiej katedrze.


To już 19. rocznica śmierci papieża-Polaka, naszego rodaka najbardziej znanego na świecie. Jan Paweł II był nie tylko duchowym przewodnikiem dla wszystkich katolików, ale też osobą, dzięki której zaangażowaniu dzisiejszy świat nie jest podzielony żelazną kurtyną - napisał na Facebooku Tadeusz Truskolaski.


Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w wieku 84 lat.

| red: dl, pp, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koncert i przypomnienie wizyty papieża - festiwal "Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II" w Łomży

15.09.2023, 10:20

Chodzi o łączenie pokoleń i przypomnienie nauk papieskich - w piątek (15.09) w Łomży odbędzie się festiwal "Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok