Radio Białystok | Wiadomości | Mirosław Lech zwycięża z Beatą Matyskiel w gminie Korycin w walce o urząd wójta - zadecydował jeden głos

Mirosław Lech zwycięża z Beatą Matyskiel w gminie Korycin w walce o urząd wójta - zadecydował jeden głos

autor: Piotr Pietruczuk

22.04.2024, 03:10, akt. 06:52

Do niespotykanej sytuacji doszło w gminie Korycin. Obecny wójt gminy Mirosław Lech został ponownie wybrany na ten urząd, wygrywając w drugiej turze wyborów samorządowych 2024 ze swoją kontrkandydatką Beatą Matyskiel zaledwie jednym głosem.

Mirosław Lech, fot. Marcin Gliński
Mirosław Lech, fot. Marcin Gliński

Już sam fakt, że decyzja o tym, kto zostanie wójtem gminy Korycin zapadnie w drugiej turze, został uznany przez jej mieszkańców za sensację.

Mirosław Lech rządzi gminą nieprzerwanie od 1991 i wielu uważało, że bez problemu uda mu się pozostać na stanowisku. Jednak Beata Matyskiel, jedna z jego kontrkandydatek (drugą była Emilia Lengiewicz), była szefowa korycińskiego ośrodka kultury, zdobywając 615 głosów (Mirosław Lech zdobył zaledwie 14 głosów więcej - 629) zdołała doprowadzić do drugiej tury.

Wydawało się jasne, że pojedynek ten dostarczy wielu emocji - nie tylko mieszkańcom gminy Korycin - jednak chyba nikt nie spodziewał się, że o tym, kto zostanie wójtem zadecyduje...jeden głos.

Wójtem ponownie został wybrany startujący z komitetu KWW NASZA GMINA KORYCIN Mirosław Lech zdobywając 732 głosy (50,03 proc.), zaledwie o jeden więcej, niż startująca z komitetu KWW KORYCIN - WSPÓLNA SPRAWA Beata Matyskiel, na którą zagłosowało 731 osób (49,97 proc.) uprawnionych do tego głosowania.

Ostatecznie do zaskakującej zmiany na stanowisku wójta nie doszło, jednak w sposób, w jaki rozstrzygnął się ten pojedynek - zaskakujący z pewnością był.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Druga tura wyborów - rozmowa z kandydatem na wójta Korycina [wideo]

18.04.2024, 12:24

Kto przez kolejne 5 lat będzie rządził gminą Korycin? Pierwsza tura wyborów samorządowych 7 kwietnia nie przyniosła odpowiedzi na to pytanie, dlatego w najbliższą niedzielę (21.04) mieszkańców gminy czeka ponowne głosowanie.


Będzie druga tura wyborów na wójta Korycina - zaskakujące wyniki głosowania

8.04.2024, 19:42

Przez 33 lata nieprzerwanie rządził gminą - teraz jednak kolejna kadencja nie jest przesądzona. Ubiegający się o reelekcję wójt Korycina Mirosław Lech w niedzielnych (7.04) wyborach zdobył zaledwie 14 głosów więcej niż konkurentka - Beata Matyskiel, co stało się prawdziwą sensacją, o której mówią mieszkańcy gminy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok