Radio Białystok | Wiadomości | Druga tura wyborów samorządowych w Podlaskiem - podajemy wyniki

Druga tura wyborów samorządowych w Podlaskiem - podajemy wyniki

22.04.2024, 04:17, akt. 15:27

Podajemy wyniki drugiej tury wyborów samorządowych 2024 w województwie podlaskim. Zmierzyło się w niej 58 kandydatów w 29 pojedynkach.

Wybory Samorządowe 2024 r.
Wybory Samorządowe 2024 r.

W województwie podlaskim do urn poszło 43,01 procent uprawnionych do głosowania. W całym kraju frekwencja wyniosła 44,06 proc.

Najwyższa frekwencja w województwie podlaskim była w gminie Milejczyce w powiecie siemiatyckim - do urn poszło tam 60,14 procent uprawnionych. Najniższa frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych w Podlaskiem była w Suwałkach - do urn zdecydowało się tam pójść 33,12 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Mieszkańcy województwa podlaskiego w drugiej turze wyborów samorządowych wybrali jednego prezydenta, trzynastu burmistrzów i piętnastu wójtów.

  • W mieście Augustów o stanowisko burmistrza ubiegali się Mirosław Karolczuk (KWW NASZE MIASTO AUGUSTÓW, zdobył 4939 głosów) i Andrzej Zarzecki (KKW KOALICJA OBYWATELSKA, zdobył 3884 głosy). Wygrał Mirosław Karolczuk.
  • W gminie Białowieża o stanowisko wójta ubiegali się Albert Waldemar Litwinowicz (KWW ALBERTA LITWINOWICZA, zdobył 516 głosów) i Krzysztof Zamojski (KWW LUDZIOM I BIAŁOWIEŻY, zdobył 388 głosów). Wygrał Albert Waldemar Litwinowicz.
  • W mieście Bielsk Podlaski o stanowisko burmistrza ubiegali się Jarosław Borowski (KW KOALICJA BIELSKA, zdobył 3700 głosów) i Piotr Wawulski (KWW NASZ BIELSK, zdobył 4583 głosy). Wygrał Piotr Wawulski.
  • W gminie Bielsk Podlaski o stanowisko wójta ubiegali się Walenty Korycki (KWW NASZA GMINA-WSPÓLNE DOBRO, zdobył 1633 głosy) i Raisa Rajecka (KWW „NASZE PODLASIE”, zdobyła 1433 głosy). Wygrał Walenty Korycki.
  • W gminie Ciechanowiec o stanowisko burmistrza ubiegali się Aleksandra Łapiak (KWW ALEKSANDRY ŁAPIAK, zdobyła 1689 głosów) i Eugeniusz Święcki (KWW ZIEMI CIECHANOWIECKIEJ, zdobył 1894 głosy). Wygrał Eugeniusz Święcki.
  • W gminie Czyżew o stanowisko burmistrza ubiegali się Franciszek Kuczewski (KWW FRANCISZKA KUCZEWSKIEGO, zdobył 1525 głosów) i Wojciech Łuczaj (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zdobył 1399 głosów). Wygrał Franciszek Kuczewski.
  • W mieście Grajewo o stanowisko burmistrza ubiegali się Maciej Paweł Bednarko (KWW MACIEJA PAWŁA BEDNARKO, zdobył 4453 głosy) i Dariusz Latarowski (KWW GRAJEWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE, zdobył 2356 głosów). Wygrał Maciej Paweł Bednarko.
  • W mieście Hajnówka o stanowisko burmistrza ubiegali się Maciej Borkowski (KWW NIEZALEŻNI HAJNOWIANIE, zdobył 3179 głosów) i Ireneusz Roman Kiendyś (KWW HAJNÓWKA RAZEM, zdobył 3598 głosów). Wygrał Ireneusz Roman Kiendyś.
  • W gminie Janów o stanowisko wójta ubiegali się Jerzy Pogorzelski (KWW NASZA GMINA JANÓW, zdobył 769 głosów) i Czesław Jan Kiejko (KWW ZIEMI JANOWSKIEJ 2024, zdobył 585 głosów). Wygrał Jerzy Pogorzelski.
  • W gminie Kleszczele o stanowisko burmistrza ubiegali się Mirosław Markiewicz (KWW ROZTROPNA TROSKA O DOBRO GMINY, zdobył 632 głosy)) i Aleksander Sielicki (KWW STRAŻAK, zdobył 397 głosów). Wygrał Mirosław Markiewicz.
  • W gminie Knyszyn o stanowisko burmistrza ubiegali się Krzysztof Chowański (KWW KRZYSZTOFA CHOWAŃSKIEGO DZIAŁAMY WSPÓLNIE, zdobył 1009 głosów) i Sebastian Zdanowicz (KWW OBUDŹMY GMINĘ KNYSZYN, zdobył 912 głosów). Wygrał Krzysztof Chowański.
  • W gminie Korycin o stanowisko wójta ubiegali się Beata Jolanta Matyskiel (KWW KORYCIN-WSPÓLNA SPRAWA, zdobyła 731 głosów) i Mirosław Lech (KWW NASZA GMINA KORYCIN, zdobył 732 głosy). Wygrał Mirosław Lech.
  • W gminie Lipsk o stanowisko burmistrza ubiegali się Małgorzata Cieśluk (KWW „NASZA GMINA LIPSK”, zdobyła 962 głosy) i Konrad Stanisław Skokowski (KWW „LEPSZE JUTRO - PROJEKT LIPSK”, zdobył 1159 głosów). Wygrał Konrad Stanisław Skokowski.
  • W gminie Mały Płock o stanowisko wójta ubiegali się Sławomir Gromadzki (KWW PRZYSZŁOŚĆ GMINY MAŁY PŁOCK, zdobył 802 głosy) i Jan Robert Konopka (KWW JANA ROBERTA KONOPKI PRZYJAZNA GMINA, zdobył 1076 głosów). Wygrał Jan Robert Konopka.
  • W gminie Milejczyce o stanowisko wójta ubiegali się Jerzy Iwanowiec (KWW ŁĄCZY NAS PODLASIE, zdobył 366 głosów) i Sebastian Sawicki (KWW PRZYSZŁOŚĆ DLA GMINY, zdobył 541 głosów). Wygrał Sebastian Sawicki.
  • W gminie Narew o stanowisko wójta ubiegali się Aneta Leonowicz (KWW NAREW ODNOWA, zdobyła 884 głosy) i Andrzej Pleskowicz (KWW ZIEMIA HAJNOWSKA, zdobył 507 głosów). Wygrała Aneta Leonowicz.
  • W gminie Sejny o stanowisko wójta ubiegali się Dariusz Adam Łostowski (KWW NASZA GMINA, zdobył 513 głosów) i Joanna Raś (KWW DZIAŁAMY DLA GMINY SEJNY, zdobyła 1053 głosy). Wygrała Joanna Raś.
  • W mieście Sejny o stanowisko burmistrza ubiegali się Dorian Grzegorz Krause (KWW SEJNY OD NOWA, zdobył 1015 głosów) i Arkadiusz Adam Nowalski (KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD, zdobył 978 głosów). Wygrał Dorian Grzegorz Krause.
  • W gminie Suraż o stanowisko burmistrza ubiegali się Julita Dziemianiuk (KWW ŁĄCZY NAS GMINA, zdobyła 385 głosów) i Henryk Łapiński (KWW DOBRO WSPÓLNE MIESZKAŃCÓW GMINY, zdobył 530 głosów). Wygrał Henryk Łapiński.
  • W mieście Suwałki o stanowisko prezydenta ubiegali się Jacek Juszkiewicz (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zdobył 5874 głosy) i Czesław Renkiewicz (KWW „RAZEM DLA SUWAŁK - CZESŁAW RENKIEWICZ”, zdobył 11239 głosów). Wygrał Czesław Renkiewicz.
  • W gminie Szudziałowo o stanowisko wójta ubiegali się Elżbieta Irena Kędyś (KWW RAZEM DLA GMINY SZUDZIAŁOWO, zdobyła 386 głosów) i Renata Czaban-Tarasewicz (KWW RENATY CZABAN-TARASEWICZ, zdobyła 820 głosów). Wygrała Renata Czaban-Tarasewicz.
  • W gminie Szumowo o stanowisko wójta ubiegali się Jarosław Cukierman (KWW DLA ROZWOJU GMINY, zdobył 814 głosów) i Andrzej Pskiet (KWW ANDRZEJA PSKIETA SZACUNEK I WSPÓŁPRACA, zdobył 1174 głosy). Wygrał Andrzej Pskiet.
  • W gminie Trzcianne o stanowisko wójta ubiegali się Ewa Piekutowska (KWW PRZYJAZNE TRZCIANNE, zdobyła 1014 głosów) i Marek Krzysztof Szydłowski (KWW MIESZKAŃCÓW GMINY TRZCIANNE, zdobył 803 głosy). Wygrała Ewa Piekutowska.
  • W gminie Wąsosz o stanowisko wójta ubiegali się Tomasz Krukowski (KWW ROZWÓJ I PRZYSZŁOŚĆ GMINY WĄSOSZ, zdobył 844 głosy) i Czesław Ołdakowski (KWW WĄSOSZ 2024, zdobył 780 głosów). Wygrał Tomasz Krukowski.
  • W gminie Wizna o stanowisko wójta ubiegali się Mariusz Soliwoda (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zdobył 851 głosów) i Artur Szulc (KWW ARTURA SZULCA „WIZNA TO PRZYSZŁOŚĆ”, zdobył 980 głosów). Wygrał Artur Szulc.
  • W gminie Zabłudów o stanowisko burmistrza ubiegali się Piotr Szot (KWW WSPÓLNIE ZJEDNOCZENI, zdobył 1336 głosów) i Adam Tomanek (KWW JESTEŚMY Z GMINĄ ZABŁUDÓW, zdobył 1564 głosy). Wygrał Adam Tomanek.
  • W mieście Zambrów o stanowisko burmistrza ubiegali się Sławomir Baran (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI, zdobył 3011 głosów) i Kazimierz Jan Dąbrowski (KWW ZAMBRÓW RAZEM, zdobył 3188 głosów). Wygrał Kazimierz Jan Dąbrowski.
  • W gminie Zawady o stanowisko wójta ubiegali się Wiesława Sakowicz (KWW WIESŁAWY SAKOWICZ, zdobyła 521 głosów) i Krzysztof Wądołowski (KWW UCZCIWA GMINA, zdobył 689 głosów). Wygrał Krzysztof Wądołowski.
  • W gminie Zbójna o stanowisko wójta ubiegali się Roman Grzyb (KWW NIEZALEŻNI I SPRAWIEDLIWI W GMINIE ZBÓJNA, zdobył 603 głosy)) i Elżbieta Parzych (KWW SAMORZĄDU GMINY ZBÓJNA, zdobyła 1099 głosów). Wygrała Elżbieta Parzych.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok