Radio Białystok | Wiadomości | Na jedno miejsce w tej uczelni aplikuje kilkunastu kandydatów - ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Na jedno miejsce w tej uczelni aplikuje kilkunastu kandydatów - ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

15.05.2024, 10:54, akt. 11:17

Jedna z najlepszych uczelni medycznych w Polsce - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jako pierwszy w mieście rozpoczął rekrutację na studia. Na kandydatów czeka ponad półtora tysiąca miejsc.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to uczelnia, na którą co roku aplikuje znacznie więcej kandydatów niż jest miejsc. W tym zestawieniu od lat niekwestionowanym liderem jest kierunek lekarski, gdzie o przyjęcie stara się nawet kilkunastu kandydatów na jedno miejsce. 

Dużym zainteresowaniem cieszy się większość z 16 kierunków oferowanych przez UMB. Poza kierunkiem lekarskim i lekarsko-dentystycznym kandydaci mogą starać się o przyjęcie m.in. na biostatystykę kliniczną, dietetykę, farmację, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo i kosmetologię. 

Tegoroczną nowością jest sposób kształcenia na kierunku zdrowie publiczne i epidemiologia, który ma być częściowo nauczany online. Chodzi o to, by kierunek przyciągał osoby pracujące, które w ten sposób pogodzą karierę z nauką.

Pozostałe duże uczelnie w mieście - Uniwersytet w Białymstoku i Politechnika Białostocka rozpoczną swoją rekrutację 3 czerwca.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - były warsztaty i badania profilaktyczne

15.05.2024, 08:33

To była wyjątkowa okazja, by poznać medyczne kierunki kształcenia. Atrakcje przygotowane są nie tylko dla studentów, ale też dla całych rodzin. Podczas imprezy na placu przed Pałacem Branickich można było poznać ofertę kierunków Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


UMB i UwB znalazły się wśród 2 tys. najlepszych uczelni na świecie wg rankingu Center for World University Rankings

13.05.2024, 14:37

Dwie białostockie uczelnie wśród 10 procent najlepszych na świecie. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Uniwersytet w Białymstoku znalazły się w zestawieniu przygotowanym przez Center for World University Rankings. Autorzy ocenili blisko 21 tys. instytucji naukowych - ranking obejmuje 2 tysiące najlepszych.


Na UMB powstanie Regionalne Centrum Medycyny Cyfrowej

19.09.2023, 17:10

W Białymstoku powstanie Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej. Na ten projekt Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał blisko 30 mln zł z Agencji Badań Medycznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok