Radio Białystok | Wiadomości | Mecz Jagiellonii na telebimie w centrum Białegostoku - kibice szykują fetę

Mecz Jagiellonii na telebimie w centrum Białegostoku - kibice szykują fetę

22.05.2024, 11:11, akt. 11:21

Sobotni mecz Jagiellonii z Wartą Poznań, decydujący o mistrzostwie Polski dla białostoczan, będzie można obejrzeć na specjalnym telebimie w centrum miasta. Kibice Jagi liczą na zdobycie tytułu i szykują przemarsz ze stadionu do centrum, na fetowanie historycznego sukcesu swoich piłkarzy.

fot. Piotr Pietruczuk
fot. Piotr Pietruczuk


0:00
0:00
Jerzy Kułakowski o sobotnim meczu Jagiellonii | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce

Losy tytułu mistrza Polski rozstrzygną się w ostatniej kolejce ekstraklasy. Jagiellonia i Śląsk Wrocław mają po 60 punktów, ale w lepszej sytuacji są białostoczanie, wyprzedzający wrocławian korzystnym bilansem bezpośrednich spotkań. Wszystko rozstrzygnie się więc w ostatniej kolejce, w której Jagiellonia podejmie Wartę Poznań, a Śląsk pojedzie do Częstochowy na mecz z ustępującym mistrzem Polski Rakowem.

Mecz w Białymstoku obejrzy komplet publiczności; stadion będzie całkowicie wypełniony, bo Warta Poznań zrezygnowała ze swojej puli wejściówek. Oznacza to, że białostockich kibiców będzie ponad 22 tys., z czego 6 tys. osób to tzw. młoda Ultra, w ramach akcji skierowanej do uczniów, którzy w zorganizowanych grupach mogą przyjść na mecz i uczestniczyć w dopingu.

Taka akcja po raz pierwszy zorganizowana została przed rokiem, w czasie meczu z Cracovią - ostatniego u siebie w poprzednim sezonie. Na stadion przyszło kilka tysięcy młodych kibiców, którzy aktywnie uczestniczyli w dopingu.


Na Rynku Kościuszki stanie telebim

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie meczem i wagę spotkania z Wartą, władze Białegostoku w porozumieniu z SSA Jagiellonia podjęły decyzję o tym, że na Rynku Kościuszki stanie telebim, na którym będzie transmisja meczu. Potem w tym miejscu kibice chcą fetować historyczny sukces piłkarzy; jeśli do niego dojdzie, będzie to pierwszy mistrzowski tytuł Jagiellonii w ponad stuletnich dziejach tego klubu.

- Jagiellonia jest liderem, faworytem do tego, by był to historyczny dzień w naszym mieście - mówił we wtorek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz poinformował, że na stadionie przed meczem szykowane są atrakcje po to, by kibice przyszli tam dużo wcześniej; będzie to m.in. koncert gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka. Bramy stadionu będą otwarte dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania z Wartą. 

W planach jest przemarsz ze stadionu na Rynek Kościuszki

Przedstawiciel ruchu kibicowskiego Andrzej Wilczyk mówił o planach najbardziej zagorzałych fanów Jagiellonii. Ich pomysł - oprócz dopingu - to przemarsz wszystkich oglądających mecz na żywo ze stadionu do centrum (na Rynek Kościuszki, tam gdzie stanie telebim), by w tym miejscu wspólnie z piłkarzami fetować mistrzostwo kraju.

- W odezwie do kibiców wyraźnie powiemy - na ten mecz przyjeżdżajcie wszyscy nie własnym środkiem transportu. Korzystajcie z taksówek, komunikacji miejskiej. Cały stadion w tym dniu przejdzie ulicami (...) do serca miasta, bo tylko tutaj możemy godnie, pięknie zrobić wielką fetę, której nasze miasto nigdy nie miało - mówił Wilczyk. Odezwa ma być skierowana do kibiców w piątek.

Miasto zwraca uwagę, że w związku z tymi planami będą czasowe utrudnienia w ruchu na ulicach. M.in. od godz. 17:00 w sobotę zamknięta będzie częściowo ulica Sienkiewicza, dzieląca dwie części Rynku Kościuszki. Służby miejskie mają pomagać kierowcom w znalezieniu innego przejazdu.

źródło: PAP | red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rafał Rudnicki [wideo]

22.05.2024, 07:28

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.


Najmłodsi kibice Jagiellonii z tzw. "Młodej Ultry" uczą się kibicowskich piosenek

21.05.2024, 14:38

Trwają przygotowania do najważniejszego meczu w sezonie Jagiellonii Białystok. Już w sobotę (25.05) żółto-czerwoni zagrają o mistrzostwo Polski przed własną publicznością z Wartą Poznań. Szykują się też kibice z tzw. "Młodej Ultry", czyli dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z regionu.


Adrian Siemieniec: Na pewno na koniec możemy być zadowoleni z punktu [wideo]

18.05.2024, 22:51

Zamiast mistrzowskiej fety jest ciągłe oczekiwanie na zdobycie mistrzostwa Polski. Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice. Żółto-czerwoni utrzymali pozycję lidera ekstraklasy, ale mają tyle samo punktów co Śląsk Wrocław.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok