Radio Białystok | Wiadomości | Wkrótce rozpocznie się budowa obwodnicy Kolna

Wkrótce rozpocznie się budowa obwodnicy Kolna

autor: Ryszard Minko

27.05.2024, 14:44, akt. 15:07

Najdalej za kilka tygodni rozpoczną się pierwsze prace przy budowie obwodnicy Kolna. To ważna inwestycja, bo udrożni popularny w sezonie letnim przejazd w stronę Mazur.

fotolia.com
fotolia.com

Obwodnica będzie miała 5,5 kilomentra długiości i ominie Kolno od południa. Będzie to droga w standardzie jednojezdniowym z trzema rondami i dwoma obiektami mostowymi. Powstaną tam także drogi serwisowe i ścieżka rowerowa - mówi dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Mariusz Nahajewski.


Obwodnica pozwoli na swobodniejszy przejazd z Warszawy w kierunku jezior mazurskich. Zwłaszcza w sezonie letnim, niewielkie Kolno niezwykle mocno odczuwa wzmożony ruch turystów. Korki nie raz sięgają nawet 11 kilometrów - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.


Burmistrz dodaje też, że cały czas oczekiwane jest ogłoszenie przetargu GDDKiA na dokumentację brakującego ok. 3 km odcinka drogi. Wtedy Kolno będzie miało aż dwie obwodnice - wschód-zachód i północ-południe. Południowa obwodnica ma kosztować 77 milionów złotych i ma być gotowa w ciągu niespełna dwóch lat.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 450 mln zł ma kosztować budowa drogi wojewódzkiej z Łap do Wysokiego Mazowieckiego - podpisano umowę

6.05.2024, 17:57

454,8 mln zł będzie kosztować budowa drogi wojewódzkiej Łapy - Roszki Wodźki - Wysokie Mazowieckie. W poniedziałek (6.05) w Wysokiem Mazowieckiem podpisano z wykonawcą umowę w tej sprawie.


Podpisano umowę na budowę obwodnicy Ciechanowca

3.04.2024, 19:18

Najpierw podpisano umowę z wykonawcami, potem symbolicznie rozpoczęto budowę - w Ciechanowcu powstanie obwodnica miasta. Dziewięciokilometrowa trasa otaczająca miasto na kierunku północno-wschodnim, wyprowadzi z centrum ruch drogą wojewódzką 690 Siemiatycze - Czyżew.


Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Sokół

21.03.2024, 19:03

To ponad cztery kilometry nowej drogi, dzięki której samochody ominą centrum Sokół. Od czwartku (21.03) kierowcy mogą korzystać z obwodnicy, która przebiega po północnej i zachodniej części miejscowości. Budowa trwała ponad rok i udało się ją zakończyć kilka miesięcy przed czasem.


W kolejny etap wkracza budowa ostatniego odcinka tzw. "Trasy Wschodniej" w Suwałkach

21.03.2024, 07:00

Gotowa jest już konstrukcja płyty głównej 44-metrowego tunelu pod szlakiem kolejowym Rail Baltica. Droga połączy ulicę Sejneńską z Osiedlem Kamena.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok