Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy policjanci wspólnie z dziećmi z SP9 w Białymstoku przeprowadzili akcję na rzecz bezpiecznego poruszania się rowerem

Podlascy policjanci wspólnie z dziećmi z SP9 w Białymstoku przeprowadzili akcję na rzecz bezpiecznego poruszania się rowerem

autor: Grzegorz Pilat

28.05.2024, 18:37, akt. 18:50

Ta akcja miała m.in. zachęcić do jazdy w kasku i bezpiecznego poruszania się na rowerze. Podlascy policjanci wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 9, młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku i pracownikami białostockiego WORD-u przeprowadzili happening w centrum miasta.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


0:00
0:00
Podlascy policjanci wspólnie z dziećmi z SP9 w Białymstoku przeprowadzili akcję na rzecz bezpiecznego poruszania się rowerem - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wzdłuż drogi dla rowerów przy ul. Sienkiewicza od ulicy Ryskiej do Alei Piłsudskiego co kilkadziesiąt metrów ustawieni byli uczniowie w odblaskowych kamizelkach z tabliczkami na których widniały hasła zachęcające m.in. do wolniejszej jazdy czy nieużywanie słuchawek w trakcie podróżowania rowerem czy hulajnogą.

Rowerzyści przyznają, że akcja przykuła ich uwagę.

Rzecznik podlaskich policajntów podinsp. Tomasz Krupa mówi, że akcja była skierowana przede wszystkim do rowerzystów, ale nie tylko.


Zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom jest jednym z priorytetów podlaskich policjantów. To właśnie ta grupa uczestników dróg, która nie jest w żaden sposób chroniona, jest jedną z najbardziej narażonych na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Mając to na względzie mundurowi z drogówki zorganizowali happening związany ze świadomym i bezpiecznym korzystaniem ze ścieżek rowerowych. W przedsięwzięcie zaangażowali się też uczniów i pracowników WORD w Białymstoku. Wydarzenie to miało miejsce na ścieżkach rowerowych w centrum Białegostoku, gdzie ruch zarówno pojazdów jak i jednośladów, jest bardzo duży. Przedsięwzięcie to było doskonałą okazją do przypomnienia i podszkolenia zasad bezpiecznego poruszania się rowerami czy hulajnogami - wyjasnia podinsp. Tomasz Krupa.


Od początku roku na w woj. podlaskim doszło do 14 wypadków z udziałem rowerzystów, w których 3 osoby zginęły, a 12 zostało rannych. Policjantom zgłoszono też 107 kolizji.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejny poważny wypadek z udziałem rowerzystów w Białymstoku - policja apeluje o ostrożność

12.05.2024, 15:06

Dwóch rowerzystów zderzyło się na ulicy Sienkiewicza w Białymstoku. Obaj trafili do szpitala.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok