Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna: we wtorek blisko 120 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

Straż Graniczna: we wtorek blisko 120 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

12.06.2024, 12:34, akt. 12:38

Blisko 120 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę - podała w środę na platformie X Straż Graniczna. SG i policja informują o kolejnych agresywnych incydentach; w polskie patrole rzucano kamieniami i gałęziami drzew, uszkodzone zostały dwa policyjne auta.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Jak poinformowała w środę rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, do prób przekroczenia granicy doszło w okolicach Narewki, Białowieży i Dubicz Cerkiewnych.


W rejonie Białowieży polskie patrole zostały zaatakowane kamieniami i konarami przez grupy migrantów znajdujących się za techniczną barierą - podała Zdanowicz.


Także policja w swoim raporcie z minionej doby podaje informacje o kilku incydentach w okolicach Białowieży, podczas których policja wspierała żołnierzy i pograniczników. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że w policjantów rzucano kamieniami i konarami, nie odnieśli obrażeń, ale uszkodzono dwa policyjne auta.

Z danych POSG wynika, że od początku czerwca było ponad 1,8 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W maju takich prób było ponad 8 tys., w kwietniu prawie 3,4 tys. Od początku roku było ponad 18,2 tys.

SG poinformowała też na platformie X o zatrzymaniu dwóch Gruzinów, kolejnych tzw. kurierów przewożących migrantów. Szczegółów nie podano.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier: Przyjęliśmy uchwałę o utworzeniu strefy buforowej przy granicy z Białorusią

10.06.2024, 14:38

"Przyjęliśmy uchwałę, której konsekwencją praktyczną jest rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o utworzeniu strefy buforowej przy granicy z Białorusią" - powiedział po obradach rządu w Białymstoku premier Donald Tusk.


Szymon Hołownia: Nie boimy się tych, którzy dzisiaj chcą nas zastraszyć i nie damy się podzielić

10.06.2024, 10:40

Chcemy pokazać wszystkim, którym na bezpieczeństwie w Europie zależy, że nie boimy się tych, którzy chcą nas zastraszyć i przestraszyć, i że nie damy się podzielić - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia na szczycie przewodniczących parlamentów Polski, Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy w Białymstoku.


Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego w Białymstoku

7.06.2024, 12:21

Poniedziałkowa Rada Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się w Białymstoku, to niestandardowe miejsce ma pokazać znaczenie tego wydarzenia - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.


Przesmyk suwalski będzie szczególnie chroniony

7.06.2024, 06:07

Gwarantem tego są Sojusz Północnoatlantycki i inwestycje, które wzmocnią pozycję naszego wojska we wschodniej części kraju.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok