Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 150 tys. dzieci i młodzieży w regionie rozpocznie w piątek wakacje

Ponad 150 tys. dzieci i młodzieży w regionie rozpocznie w piątek wakacje

autor: Grzegorz Pilat

19.06.2024, 18:03, akt. 20:38

Będzie więcej kontroli autobusów i miejsc wypoczynku. Podlaskie służby przygotowują się do wakacji. W piątek (21.06) letni wypoczynek rozpocznie ponad 150 tys. uczniów z całego regionu.

Uczestnicy akcji "W Podlaskiem jeżdżę w kasku", fot. Grzegorz Pilat
Uczestnicy akcji "W Podlaskiem jeżdżę w kasku", fot. Grzegorz Pilat

Wojewoda podlaski, policjanci, strażacy, ale też inspektorzy sanitarni i transportu apelują do rodziców i organizatorów kolonii i obozów o dbanie o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.


Już w piątek, za dwa dni, ponad 152 tys. dzieci w województwie podlaskim rozpocznie czas, który jest długo wyczekiwany, czyli okres wakacji. To jest ten radosny i wspaniały czas, który powinien przebiegać, z punktu widzenia dzieci i młodzieży, w sposób bezpieczny - mówił Jacek Brzozowski na środowej (19.06) konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.Jacek Brzozowski wyraził nadzieję, że służby, które są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa, ten bezpieczny wypoczynek zapewnią bez względu na to, czy jest on zorganizowany czy też nie, aby był to dla dzieci czas beztroski.

Wojewoda Podlaski mówił, że wcześniej w środę odbyło się spotkanie ze wszystkimi służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w wakacje. Podkreślił, że zależy mu, aby służby działały w sposób zorganizowany, odpowiedzialny, i aby działania były skoordynowane.

Podlaska kurator oświaty Agnieszka Krokos-Janczyło zaapelowała do rodziców o sprawdzanie, gdzie i jak mają wypoczywać dzieci. Zachęcała też do sprawdzania zorganizowanych form wypoczynku i ich organizatorów w tzw. bazie danych. Mówiła, że kuratorium będzie kontrolować miejsca wypoczynku. Zapowiedziała, że będzie to ok. 20 proc. wszystkich zgłoszeń.

Swoje kontrole podczas konferencji zapowiedzieli też przedstawiciele sanepidu, policji, straży pożarnej i Inspekcji Ruchu Drogowego. Działania służb będą prowadzone nie tylko w miejscach wypoczynku, ale też na drogach dojazdowych, kąpieliskach, kontrolowane będą autokary. Oprócz kontroli służby zapowiadają też działania edukacyjne.


źródło: PAP | red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie wzięli udział w akcji Urzędu Marszałkowskiego "W Podlaskiem jeżdżę w kasku"

19.06.2024, 17:51

Chodzi o promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze czy hulajnodze. "W Podlaskiem jeżdżę w kasku" - to akcja Urzędu Marszałkowskiego woj. podlaskiego skierowana do dzieci i młodzieży.


W Białymstoku licealiści uczyli się zasad pierwszej pomocy

18.06.2024, 14:11

To sposób na zachęcenie młodzieży do dbania o zdrowie swoje i innych. We wtorek (18.06) na pikniku prozdrowotnym grupy SIM PCK licealiści uczyli się zasad pierwszej pomocy, a przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zachęcali ich do oddawania krwi.


ZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok