Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium

Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium

autor: Ryszard Minko

20.06.2024, 08:12, akt. 16:56

Nie obyło się bez dyskusji, ale prezydent Białegostoku uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium, 20.06.2024, źródło: bialystok.pl/Dawid Gromadzki
Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium, 20.06.2024, źródło: bialystok.pl/Dawid Gromadzki

Za udzieleniem wotum zaufania prezydentowi miasta byli wszyscy radni klubu Koalicji Obywatelskiej i dwoje radnych z ramienia Trzeciej Drogi. Natomiast w przypadku absolutorium - dodatkowo dwie radne Prawa i Sprawiedliwości. Ubiegły rok okazał się dobrym, jeśli chodzi o realizację zadań miasta - mówił przewodniczący klubu KO Gracjan Eschetu-Gabre, choć zwrócił uwagę na spore zadłużenie miasta, a także zbyt późne decyzje dotyczące inicjatywy uruchomienia portu lotniczego na Krywlanach.

O potrzebie regionalnego lotniska mówili też radni Prawa i sprawiedliwości, choć akurat w przypadku głosowania nad absolutorium nie głosowali jednomyślnie: dwie radne zagłosowały za udzieleniem absolutorium, czworo radnych było przeciw, a sześcioro nie wzięło w nim udziału. Bojkot głosowania to forma sprzeciwu wobec niektórych działań prezydenta - mówił szef klubu PiS Henryk Dębowski. Zarzucił on między innymi prezydentowi nieuwzględnianie poprawek budżetowych wprowadzanych przez radnych PiS. "To nie były poprawki polityczne, to były poprawki wnioskowane przez mieszkańców" - mówił.

W odpowiedzi na zarzuty radnych PiS prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przypomniał kadencję, kiedy większość w Radzie Miejskiej mieli radni Prawa i Sprawiedliwości. 

"Przez 8 lat byłem apolityczny, ale potem zmieniłem zdanie. Przez cztery lata mieliście większość i odrzucaliście wszystkie poprawki radnych Koalicji Obywatelskiej" - powiedział prezydent, jednocześnie zapowiadając, że będzie dążył do uwzględniania wniosków radnych opozycji. 


| red: tk, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ostatnia sesja białostockiej rady miasta - podsumowano kończącą się ósmą kadencję

4.04.2024, 14:36

83 sesje, na których radni podjęli ponad 1100 uchwał i 49 stanowisk. To tylko niektóre liczby dotyczące białostockiej rady miasta. W czwartek (4.04) na ostatniej sesji - przed niedzielnymi wyborami samorządowymi - podsumowano kończącą się właśnie ósmą kadencję.


Prezydent Białegostoku uzyskał wotum zaufania i absolutorium od miejskich radnych

19.06.2023, 08:50

Nie wszyscy byli "za", ale wystarczyło głosów, by prezydent Białegostoku uzyskał wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu miasta na 2022 roku. Tadeusza Truskolaskiego poparli radni Koalicji Obywatelskiej i "Polski'2050". Przeciw był klub Prawa i Sprawiedliwości.


Białostoccy radni szybciej zajmą się kwestią podwyżek cen biletów BKM

20.02.2023, 10:57

Wcześniej niż pierwotnie planowano będzie wiadomo, czy w Białymstoku podrożeją bilety komunikacji miejskiej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok