Radio Białystok | Wiadomości | Krzysztof Szeweluk odwołany z funkcji dyrektora szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

Krzysztof Szeweluk odwołany z funkcji dyrektora szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

autor: Ryszard Minko

9.07.2024, 14:58, akt. 15:07

Krzysztof Szeweluk nie jest już dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Choroszczy. Zarząd województwa podlaskiego, któremu podlega szpital, odwołał go we wtorek (9.07) ze stanowiska.

Krzysztof Szeweluk, źródło: UMWP
Krzysztof Szeweluk, źródło: UMWP

Odwołany dyrektor poinformował w mediach społecznościowych, że dowiedział się o decyzji bez wskazania powodów, bez rozmowy i bez wyjaśnienia.

Rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Małgorzata Półtorak poinformowała, że zgodnie z kodeksem pracy - każdy pracownik zatrudniony na podstawie powołania może zostać odwołany. Dodała jedynie, że odwołanie dyrektora jest równoznaczne ze zwolnieniem z pracy, a przez najbliższe pół roku pełniącym obowiązki szefa placówki będzie dotychczasowy zastępca do spraw zarządzania Bogdan Minkiewicz. Nowy dyrektor szpitala psychiatrycznego w Choroszczy ma być wyłoniony w konkursie.

Krzysztof Szewluk kierował szpitalem w Choroszczy przez dwa lata. Niedawno działający w szpitalu związkowcy poprosili marszałka województwa o interwencję w sprawie zarządzania szpitalem. Zwracali uwagę na zła atmosferę w pracy, niezgodne z prawem działania i złą sytuację finansową placówki.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Związkowcy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy oskarżają dyrektora placówki m.in. o złe zarządzanie

26.06.2024, 19:01

Zła atmosfera w pracy, działania niezgodne z prawem, fatalna sytuacja finansowa firmy. Takie zarzuty stawiają związkowcy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy dyrektorowi placówki. O interwencję poprosili marszałka województwa podlaskiego Łukasza Prokoryma.


Podlaskie placówki ochrony zdrowia dostaną dotacje - łącznie ponad 1,6 mln zł

17.06.2024, 17:55

Ponad 1,6 mln zł trafi do podlaskich placówek ochrony zdrowia. To dotacje z budżetu województwa, przyznane w poniedziałek (17.06) przez zarząd.


Ponad 640 tys. zł od Fundacji Biedronki dla Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy

23.04.2024, 14:51

Kilkadziesiąt nowoczesnych łóżek i aparat USG - to wyposażenie, które trafiło do Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy dzięki darowiźnie od Fundacji Biedronki. Ze sprzętu korzystają już pacjenci Oddziału Geriatrii i Psychogeriatrii, natomiast w wtorek (23.04) odsłonięto pamiątkową tablicę fundatora, który przekazał ponad 640 tys. zł.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok