Radio Białystok | Wiadomości | Będzie bezpiecznie i nowocześnie. 41 mln zł na przebudowy dróg w Brańsku, Czyżewie i Jedwabnem

Będzie bezpiecznie i nowocześnie. 41 mln zł na przebudowy dróg w Brańsku, Czyżewie i Jedwabnem

9.07.2024, 17:10, akt. 17:24

41 mln zł będą kosztować przebudowy dróg w Brańsku, Czyżewie i Jedwabnem. We wtorek (9.07) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano z wykonawcami tych inwestycji umowy w tej sprawie.

Podpisanie umów na przebudowy dróg w Czyżewie, Jedwabnem i Brańsku, 9.07.2024, fot. Paulina Dulewicz/UMWP
Podpisanie umów na przebudowy dróg w Czyżewie, Jedwabnem i Brańsku, 9.07.2024, fot. Paulina Dulewicz/UMWP

Inwestycja w Czyżewie będzie kosztować 16,8 mln zł, w Brańsku 8,8 mln zł (8 mln zł z Polskiego Ładu, reszta z budżetu województwa), w Jedwabnem 13 mln zł. Dodatkowo 2,3 mln zł będzie kosztować przebudowa kanalizacji.


Skorzystają wszyscy

Wicemarszałek Marek Malinowski powiedział, że władzom regionu zależy na równomiernym rozwoju całego województwa. Dodał, że inwestycje będą realizowane w obrębie tych miast i wpłyną na komfort jazdy, poprawę bezpieczeństwa, ale także lepszy wygląd i estetykę tych miast. Wyjaśnił, że inwestycje będą na krótkich odcinkach dróg, ale ze względu na duży zakres prac w infrastrukturze miejskiej są kosztowne.


Przebudowa strategicznej drogi 

Za 13 mln zł w Jedwabnem będzie przebudowana droga 668 - czyli ulica Przytulska. "Droga strategiczna, jeżeli chodzi o naszą gminę, nasze miasto, w ciągu traktu Łomża-Osowiec" - zaznaczył burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski. Dodał, że kończy się budowa obwodnicy Jedwabnego, a ul. Przytulska będzie drugą częścią tej inwestycji. Według urzędu marszałkowskiego przebudowa ul. Przytulskiej ma być zakończona w listopadzie 2025 r.


Bezpiecznie i nowocześnie

W Czyżewie będzie modernizowana ulica Szkolna w ciągu drogi wojewódzkiej 690, m.in. zostanie przebudowane - jak powiedział burmistrz Franciszek Kuczewski - "bardzo kolizyjne" skrzyżowanie ulic Szkolnej i Mazowieckiej, dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo. "Powstanie tam duże, nowoczesne rondo, zostaną zrobione ścieżki pieszo-rowerowe, oświetlenie" - powiedział burmistrz Czyżewa. Prace mają być zakończone w kwietniu 2026 r.


Funkcjonalny środek miasta

Burmistrz Brańska Agata Puchalska powiedziała, że inwestycja, na którą we wtorek podpisano umowę, jest jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Brańska. 


Ulica Sienkiewicza przechodzi przez samo centrum naszego miasta nieopodal placu miejskiego, na którym odbywają się wszystkie miejskie uroczystości. Mamy tam również obok przedszkole i urząd miasta - powiedziała Agata Puchalska.


Do stycznia 2026 r. będzie przebudowane ok. 200 metrów drogi. Dodatkowo za 2,3 mln zł zostanie też przebudowana kanalizacja deszczowa na 560 metrach ul. Sienkiewicza (2 mln zł z tej kwoty to pieniądze z Polskiego Ładu, reszta z budżetu województwa podlaskiego.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek żołnierzy w gminie Narew - trzech poszkodowanych

8.07.2024, 11:04

Trzech żołnierzy trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano w powiecie hajnowskim, niedaleko Makówki. Trafili do szpitali, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Jarosław Zieliński rozpoczyna zbiórkę podpisów pod petycją ws. drogi ekspresowej S8

25.06.2024, 15:47

Kolejne działania na rzecz budowy trasy S8 Białystok - Augustów - Raczki zapowiedział we wtorek (25.06) poseł PiS Jarosław Zieliński.


Powstanie odcinek drogi ekspresowej S19 z Sokółki do Czarnej Białostockiej - jej koszt to blisko 830 mln zł

21.06.2024, 13:53

To będzie kolejny fragment ważnej drogi w regionie. Umowę na projekt i budowę kolejnej części trasy ekspresowej S19 z Sokółki do Czarnej Białostockiej podpisali z wykonawcą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.


Wkrótce rozpocznie się przebudowa dwóch ważnych odcinków dróg w powiecie hajnowskim

19.06.2024, 18:01

Poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróżujących po powiecie hajnowskim. Wkrótce rozpocznie się przebudowa dwóch ważnych odcinków dróg - chodzi o trasę z Juszkowego Grodu do miejscowości Zwodzieckie i z Tarnopola do Siemianówki.


Przedłuży się budowa nowej obwodnicy Łomży - będzie przejezdna dopiero po wakacjach [zdjęcia]

17.06.2024, 16:51

Obwodnica Łomży będzie przejezdna dopiero po wakacjach. W ubiegłym roku drogowcy sugerowali, że będzie to możliwe na przełomie czerwca i lipca. Dlaczego to się nie udało?

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok