Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Zieliński rozpoczyna zbiórkę podpisów pod petycją ws. drogi ekspresowej S8

Jarosław Zieliński rozpoczyna zbiórkę podpisów pod petycją ws. drogi ekspresowej S8

autor: Areta Topornicka

25.06.2024, 15:47, akt. 15:59

Kolejne działania na rzecz budowy trasy S8 Białystok - Augustów - Raczki zapowiedział we wtorek (25.06) poseł PiS Jarosław Zieliński.

Konferencja prasowa Jarosława Zielińskiego ws. drogi ekspresowej S8, 2024.06.25, fot. Areta Topornicka
Konferencja prasowa Jarosława Zielińskiego ws. drogi ekspresowej S8, 2024.06.25, fot. Areta Topornicka

Jego zdaniem, mimo że ta inwestycja została w ubiegłym roku wpisana do planowanej sieci dróg ekspresowych w Polsce, to w tej sprawie nie zostały podjęte dalsze kroki. 

Dodatkowo podczas czerwcowego posiedzenia podkomisji infrastruktury pojawiły się niepokojące sygnały, że konieczność budowy trasy S8 będzie analizowana od nowa. 


Usłyszeliśmy, że ma być sporządzona jakaś nowa ekspertyza przebiegu dróg ekspresowych w województwie podlaskim, czyli w północno-wschodniej części Polski. Przecież ta droga była już oficjalnie wyznaczona, a teraz dowiadujemy się, że układ dróg ekspresowych ma być na nowo analizowany. To oznacza w naszym wspólnym odbiorze, że wszystko zaczyna się od nowa i ta sprawa niestety będzie się rozmywała - mówi poseł PiS Jarosław Zieliński.


 W związku z tym Jarosław Zieliński utworzył petycję, pod którą od środy (26.06) będą mogli podpisać się mieszkańcy, ale nie tylko. 


Mam nadzieję, że włączą się do niej liczne grupy obywateli, samorządy, organizacje gospodarcze i społeczne. Po prostu liczymy na głosy mieszkańców, którym zależy na tym, aby ta droga powstała jak najszybciej. Jeśli to nie poskutkuje, to zostają nam inne środki takie jak np. manifestacje, zgromadzenia publiczne i blokady dróg. Jednak mam nadzieję, że te działania nie będą potrzebne, bo nikt z nas przecież tego nie chce - dodaje Jarosław Zieliński.


Petycja pojawi się m.in. na stronie internetowej Jarosława Zielińskiego, ale także na stronach gmin znajdujących się na terenie powiatu suwalskiego.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poseł Jarosław Zieliński apeluje o budowę drogi ekspresowej S8 Białystok - Augustów - Raczki

4.04.2024, 08:45

Poseł Jarosław Zieliński jest zaniepokojony brakiem działań rządu w sprawie budowy drogi ekspresowej S8 Białystok - Augustów - Raczki. Na swoje ostatnie zapytanie - wysłane do ministra infrastruktury - dotyczące harmonogramu prac na tym odcinku, nie dostał żadnej konkretnej odpowiedzi.


Mieszkańcy Suwalszczyzny zbierają podpisy pod petycją "TAK dla PKS Suwałki"

1.03.2024, 13:08

Trwa zbiórka podpisów pod petycją „TAK dla PKS Suwałki”. Do tej pory poparło ją już prawie 3,5 tys. mieszkańców Suwalszczyzny, którzy domagają się aby suwalski oddział PKS Nova zaczął działać jako samodzielna firma.


Władze Suwałk przyjęły stanowisko ws. budowy drogi ekspresowej Białystok - Augustów - Suwałki

1.03.2024, 08:31

Władze Suwałk obawiają się, że obecny rząd może zrezygnować z budowy drogi ekspresowej Białystok-Augustów-Suwałki. Na środowej (28.02) sesji przyjęto specjalne stanowisko w sprawie niezwłocznych działań dotyczących rozpoczęcia tej inwestycji.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok