Radio Białystok | Wiadomości | Przedłuży się budowa nowej obwodnicy Łomży - będzie przejezdna dopiero po wakacjach [zdjęcia]

Przedłuży się budowa nowej obwodnicy Łomży - będzie przejezdna dopiero po wakacjach [zdjęcia]

autor: Paweł Wądołowski

17.06.2024, 16:51, akt. 19:22

Obwodnica Łomży będzie przejezdna dopiero po wakacjach. W ubiegłym roku drogowcy sugerowali, że będzie to możliwe na przełomie czerwca i lipca. Dlaczego to się nie udało?

Budowa obwodnicy Łomży na trasie S61, fot. Paweł Wądołowski
Budowa obwodnicy Łomży na trasie S61, fot. Paweł Wądołowski

Drogowcy zaprosili nas w poniedziałek (17.06) w miejsce, gdzie łączą się obie strony mostu. Trwają tu ostatnie prace i można już przejść z jednej strony na drugą. Jak tłumaczył Robert Gut z firmy Intercor - budowa jest bardzo skomplikowana, a przy budowie mostu zastosowano 3 metody.


Od strony Łomży metodą nasuwania podłużnego. Ta część, która jest nad rzeką - metodą betonowań nawisowych. A ta część od strony Piątnicy metodą tradycyjną, na rusztowaniach - mówi Robert Gut.


Rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski przypominał, że obwodnica Łomży to nie tylko most. Jak mówił budowana część trasy ekspresowej ma prawie 13 kilometrów długości, a most to ponad 1200 metrów. Według oceny urzędników prace na całej długości obwodnicy są zaawansowane na poziomie ponad 60 proc. A to daje szansę, że termin zapewnienia przejezdności do końca września będzie zachowany.To, dlaczego właśnie wtedy będziemy mogli przejechać jedną częścią obwodnicy tłumaczył Inżynier Kontraktu Rafał Sitek.


Na początku roku Narew bardzo wezbrała, a na placu budowy był ponad metr wody. To spowodowało, że nie dało się dojechać do części bezpośrednio przy rzece. I przez to wystąpiły pewne opóźnienia - mówi Rafał Sitek.


Obwodnica Łomży to już ostatni odcinek trasy Via Baltica, który jest w budowie.

We wrześniu ma być zapewniona przejezdność po jednej nitce mostu. Cała obwodnica ma być gotowa do końca przyszłego roku.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad pół miliarda złotych trafi do województwa podlaskiego na przebudowę trzech odcinków dróg

31.01.2024, 16:04

507,5 mln zł dostanie z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027 Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku na modernizację i przebudowę inwestycji na drogach: Łomża- Mężenin oraz Juszkowy Gród-Zwodzieckie oraz Tarnopol-Siemianówka - poinformował w środę (31.01) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Największy na trasie S61 most powstaje w okolicach Łomży [zdjęcia, wideo]

25.09.2023, 15:02

Z prędkością 6 metrów na godzinę specjalna maszyna przesuwa most, który będzie częścią drogi S61 koło Łomży. Trwają już prace przy jego budowie, a drogowcy na postawione filary zaczęli mocować przeprawę. 


Kierowcy mogą już przejechać kolejnym odcinkiem trasy Via Baltica

2.06.2023, 16:48

Kolejny odcinek trasy Via Baltica, z którego kierowcy mogą już korzystać. Drogowcy udostępnili fragment trasy S61 od Śniadowa w kierunku Łomży.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok