Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia pokonała Olimpię Zambrów w meczu sparingowym

Jagiellonia pokonała Olimpię Zambrów w meczu sparingowym

19.02.2017, 07:32, akt. 07:35

Jagiellonia Białystok pokonała w Zambrowie w sparingu tamtejszą drugoligową Olimpię 2:0. W zespole wicelidera piłkarskiej ekstraklasy zagrali zawodnicy walczący o miejsce w składzie. Obie bramki zdobył Dawid Szymonowicz.

W meczu z Olimpią zagrali przede wszystkim rezerwowi

W piątek (17.03) Jagiellonia zwyciężyła u siebie Górnika Łęczna 5:0. W Zambrowie trener Michał Probierz wystawił do gry tych zawodników, którzy w Białymstoku nie grali wcale lub weszli na boisko z ławki rezerwowych. Dlatego, obok Szymonowicza, w składzie znaleźli się m.in. Marek Wasiluk, Jonatan Straus, Rafał Grzyb i Przemysław Mystkowski.

Cały mecz zagrali nowi zawodnicy Jagiellonii

90 minut na boisku spędzili dwaj piłkarze pozyskani w zimowej przerwie - Szkot polskiego pochodzenia Ziggy Gordon i Litwin Arvydas Novikovas. Na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu z Górnikiem Michał Probierz mówił, że taki sparing daje możliwość pokazania się zawodnikom.

W piłce nożnej każdy regularnie musi walczyć o miejsce i ta rywalizacja podnosi poziom - powiedział Michał Probierz.

Za tydzień 25 lutego, w kolejnym meczu ekstraklasy, Jagiellonia zagra w Krakowie z Wisłą.

źródło: PAP | red: wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok szybko zapomnieli o dotkliwej porażce w Gdańsku na inaugurację wiosennych rozgrywek. W piątkowym (17.02) spotkaniu przed własną publicznością pokonali 5:0 Górnika Łęczna. Wszystkie bramki zdobywali piłkarze zza wschodniej granicy.

Jagiellonia przegrała w Gdańsku i już nie jest liderem ekstraklasy

12.02.2017, 19:53

W meczu na szczycie tabeli Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe 0:3 z wiceliderem - Lechią Gdańsk.