Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Po latach starań mieszkańcy wsi Sidory w gminie Raczki doczekali się asfaltowej drogi

Po latach starań mieszkańcy wsi Sidory w gminie Raczki doczekali się asfaltowej drogi

autor: Marcin Kapuściński

17.08.2019, 12:36, akt. 13:23

Ponad kilometrowy odcinek powstał tam za 1,2 mln zł. Połowę tej kwoty pokryło dofinansowanie z programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Po latach starań mieszkańcy wsi Sidory w gminie Raczki doczekali się asfaltowej drogi, fot. Marcin Kapuściński
Po latach starań mieszkańcy wsi Sidory w gminie Raczki doczekali się asfaltowej drogi, fot. Marcin Kapuściński

Na dzisiejszej (17.08) uroczystości symbolicznego otwarcia drogi, wójt gminy Raczki Andrzej Szymulewski podkreślał, że jezdnia musiała zostać tam zbudowana solidnie, bo służyć będzie nie tylko kierowcom aut, ale też cysternom z mlekiem, traktorom i kombajnom.

Droga ma ponad 1 kilometr długości. Mieszka tu sporo mieszkańców, a przy tej drodze, jest najwięcej domów. Mieszkańcy od tej pory będą mieli naprawdę dobry dojazd do własnych posesji. Korzystać będą z niej także rolnicy i choć jeździć będą po niej ciężkim sprzętem, to droga to wytrzyma i będzie służyła nam na lata

- mówił Andrzej Szymulewski. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zaakcentował, że połowę kosztu inwestycji pokryły środki z rządowego programu.

Jest dobra współpraca znacznej części gmin oraz powiatów z rządem. Można dokonywać takich montaży finansowych, które wzmacniają potencjał finansowy. Można zbudować tych dróg przez to więcej. To właśnie droga, do której 500 tysięcy złotych dołożył samorząd gminy Raczki, a drugie rząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tej chwili rozbudowywany jest, jest dużo większy niż bywało to w przeszłości. Takich dróg będzie coraz więcej

- mówił Jarosław Zieliński. Droga okazała się dużo tańsza niż początkowo planowano.

Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że udało się zaoszczędzić 600 tys. zł. Ponadto realizująca inwestycję firma zgodziła się utwardzić dodatkowo 0,5 kilometra innej trasy żwirowej.

| red: rbon, mag

ZOBACZ TEŻ:


Jeszcze w sierpniu rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej Sobolewo - Henrykowo w gminie Supraśl

17.08.2019, 11:39

Przetarg na jej wykonanie wygrała firma BK – TRAS Roboty Drogowe. Umowę z przedstawicielem wykonawcy Piotrem Borsukiewiczem podpisali: starosta białostocki Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski.


Jest zezwolenie na budowę prawie 17 km odcinka obwodnicy Łomży

12.08.2019, 14:23

Zezwolenie na realizację 17-km odcinka drogi S61 Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe wydał w poniedziałek (12.08) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Wykonawca może wchodzić na plac budowy, bo decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.


Jest kolejny przetarg na budowę odcinka Via Baltici z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku

7.08.2019, 14:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z poprzednim wykonawcą.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!
fot. Archiwum
16.02.2020, 10:49, akt. 11:32

Zdarzyło się w tygodniuNumerkomat, fot. Areta Topornicka
12.02.2020, 13:00, akt. 13:02

Numerkomaty w suwalskim szpitaluźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok