Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Emocje w Suwałkach. Ślepsk Malow wygrywa z Visłą Bydgoszcz po tie-breaku [zdjęcia]

Emocje w Suwałkach. Ślepsk Malow wygrywa z Visłą Bydgoszcz po tie-breaku [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

13.12.2019, 07:50, akt. 17.12.2019, 15:55

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki podejmował Visłę Bydgoszcz i był to tzw. "mecz o 6 punktów". Celem obu drużyn jest utrzymanie w najwyższej lidze i oba sąsiadują w dolnej części tabeli. Zwycięsko z tego starcia wyszli gospodarze.

Ślepsk Malow Suwałki - Visła Bydgoszcz, fot. Marcin Mazewski

Emocje w Suwałkach. Ślepsk Malow wygrywa z Visłą Bydgoszcz po tie-breaku - relacja Jerzego Kułakowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ślepsk Malow słabo zaczął spotkanie i dosyć szybko przegrał pierwszą partię 17:25. Natomiast drugi i trzeci set, to już koncertowa gra gospodarzy i nękanie przeciwnika zagrywką - obydwa sety wygrane do 18. W czwartej odsłonie do dobrej dyspozycji powrócili zawodnicy Visły Bydgoszcz i pokonali suwalczan do 20. O wszystkim decydował tie-break, w którym Ślepsk nie dał szans rywalom i zwyciężył 15:8 i 3:2 w całym meczu.

Set 1

Zespół gości podejmuje duże ryzyko w polu zagrywki i to przynosi efekty. Ślepsk ma kłopoty z przyjęciem serwisu i Visła ma ułatwione zadanie w grze blokiem i w obronie. Bydgoszczanie szybko odjeżdżają z wynikiem i kończą pierwszą partię w nieco ponad 20 minut - 17:25 dla gości.

Set 2

Znów to Visła przejmuje inicjatywę na początku seta i prowadzi w pewnym momencie czterema punktami 5:1. Trener Andrzej Kowal zmienia rozgrywającego - za Tuanigę Kacper Gonciarz. Wchodzi też Klinkenberg za Jakuba Rohnkę. Świetnie zagrywa Nicolas Szerszeń i gospodarze szybko odrabiają straty i to z nawiązką; wychodzą na prowadzenie - 13:10. W dalszej części seta utrzymują tę przewagę i ją powiększają; ależ zmieniła się gra beniaminka PlusLigi. 25:18 dla Ślepska, w meczu mamy remis 1:1.

Set 3

Wybornie w polu serwisowym spisuje się Nicolas Szerszeń. Zespół Ślepska Malow rozpoczyna trzecią partię od prowadzenia 7:0. Po takim otwarciu seta, gospodarzom gra się dużo łatwiej. Bronią suwalczan są zagrywka i atak. Goście mają ogromne kłopoty w przyjęciu, nie mogą już atakować tak skutecznie jak w pierwszej partii. Natomiast w drużynie beniaminka bryluje Bartłomiej Bołądź.

Set 4

Wyrównana gra na początku 4. seta. Później to zawodnicy Visły zaznaczają swoją przewagę i prowadzą 16:12. Goście wrócili do dyspozycji z pierwszej partii i nie pozwalają na zbyt wiele gospodarzom. Ostatecznie wygrywają tego seta 25:20. O zwycięstwie zadecyduje tie-break - 6. dla drużyny z Bydgoszczy w tym sezonie.

Set 5

Ślepsk Malow, seta prawdy zaczyna od prowadzenia 3:0. Bryluje Bartłomiej Bołądź. Nico Szerszeń znów straszy rywali zagrywką, po jego asie zawodnicy zmieniają strony - 8:5 dla gospodarzy. Nicolas schodzi z serwisu dopiero przy stanie 13:5. Niesamowita gra Ślepska, drużyna z Suwałk wygrywa 15:8 i 3:2 w całym meczu. To już czwarte zwycięstwo beniaminka w sezonie.

Zawodnikiem meczu Nicolas Szerszeń - nie mogło być inaczej. Ślepsk Malow Suwałki dopisuje do swojego dorobku w PlusLidze 2 punkty, łącznie ma ich 10 i wraca na 11. miejsce w ligowej tabeli.

| red: mag, maj

Ślepsk Malow Suwałki ma nowego sponsora. Centrum Handlowe Plaza podpisało roczną umowę z plusligową drużyną. Jednocześnie w suwalskiej galerii pojawiły się wizerunki siatkarzy.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają po pięciu setach z Czarnymi Radom [zdjęcia]

8.12.2019, 05:54

Siatkarze Ślepska Suwałki w sobotni (7.12) wieczór dopisali kolejne dwa punkty w Plus Lidze. Tym razem na wyjeździe pokonali drużynę Czarnych Radom 3:2.

Fatalna gra i druga porażka z rzędu Ślepska Malow Suwałki - tym razem z Cuprumem Lubin [zdjęcia]

30.11.2019, 23:00

W sobotę (30.11) swój kolejny mecz w Plus Lidze rozgrywali siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Podjęli drużynę Cuprumu Lubin. Suwalczanie przegrali mecz 0:3.