Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Szatnia basenu w suwalskiej Szkole Podstawowej nr 10 zostanie wyremontowana

Szatnia basenu w suwalskiej Szkole Podstawowej nr 10 zostanie wyremontowana

autor: Marcin Kapuściński

19.12.2019, 07:15, akt. 06:02

Władze miasta przeznaczą na to 700 tys. zł, które wcześniej zarezerwowano na odświeżenie elewacji ratusza. Urzędnicy chcą też sprawić, aby z pływalni korzystało więcej młodych suwalczan.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Zagrzybiony sufit, popękane drzwi i odpadająca glazura. Tak wygląda szatnia basenu suwalskiej szkoły. O gruntowny remont od lat zabiegali radni, dyrekcja i mieszkańcy. Sytuacja jest tak zła, iż sanepid grozi zamknięciem obiektu.

Wczoraj prezydent Czesław Renkiewicz zapowiedział, że w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na modernizację przebieralni.


- Ten temat wraca od kilku lat. Był w tej sprawie złożony nawet wniosek do budżetu obywatelskiego i spotkał się z dużym poparciem. Dlatego dokonałem zmian w projekcie budżetu i kwotę 700 tys. zł chciałbym przeznaczyć na remont zaplecza basenu przy tej szkole.


Renkiewicz zwraca uwagę, że wydatek jest duży, a liczba korzystającej z pływalni młodzieży niewielka. Dlatego pieniądze trafią tam, gdy znajdzie się sposób na poprawienie frekwencji.


- Ostateczną decyzję o przeznaczeniu kwoty podejmę wspólnie z radnymi, ale dopiero po przeanalizowaniu informacji dotyczących funkcjonowania basenu. Obiekt funkcjonuje tylko w połowie roku, a na ferie i wakacje jest zamykany. Dlatego trzeba się mocno zastanowić, czy nie trzeba dokonać jakichś korekt.


Władze miasta nie wykluczają, że z czasem znajdą się też pieniądze na odnowienie elewacji urzędu. Chcą bowiem, aby ratusz dobrze wyglądał w czasie przyszłorocznych obchodów 300-lecia Suwałk.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach doczeka się remontu?

9.12.2019, 12:31

Zagrzybiony sufit, popękane drzwi, odpadająca glazura i terakota - tak wygląda dziś zaplecze sportowe Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.


Czy projekty związane z remontami szkół powinny trafiać do budżetu obywatelskiego?

3.12.2019, 08:05

- Do budżetu obywatelskiego szkoły powinny zgłaszać tylko tzw. małe projekty i kulturalno-oświatowe - powiedział poniedziałkowy gość Radia Białystok - radny Bogdan Bezdziecki.


Maleją szanse na remont basenu i szatni w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach

2.12.2019, 06:04

Dyrekcja placówki zabiega o to od dwóch lat. Sanepid alarmował już, że obiekt nie spełnia wymaganych norm.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby, fot. Marta Sołtys
23.10.2020, 18:00, akt. 18:15

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby
źródło: stock.adobe.com
22.10.2020, 10:50, akt. 10:54

Co można zrobić z grzybów?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok