Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sejneńscy radni apelują o pomoc dla lokalnych przedsiębiorców

Sejneńscy radni apelują o pomoc dla lokalnych przedsiębiorców

autor: Marcin Kapuściński

1.04.2020, 11:19, akt. 11:29

fot. UM Sejny
fot. UM Sejny


Umorzenie firmom części podatku od nieruchomości zaproponował na wczorajszej sesji rady miejskiej radny Marek Zubrzyński. Podkreślał, że w Sejnach nastał szczególnie trudny czas dla drobnego handlu, usług oraz firmy transportowych.


- Na sytuację wpływ miało m.in. ograniczenie w przemieszczaniu się obywateli Litwy. Dotychczas robili tutaj zakupy i zostawiali sporo pieniędzy. Ważne jest, aby pomoc w utrzymaniu naszych firm tak, aby mogły dalej istnieć. Gdy będą wszystko zaczynać od zera, nie mogą mieć niespłaconych zobowiązań wobec państwa i samorządu.


Burmistrz Arkadiusz Nowalski zapowiada, że umorzenia podatku będą, ale nie dla wszystkich.


- Jeżeli zgłoszą się przedsiębiorcy i udokumentują problemy związane z koronawirusem, to nastąpi zdecydowana pomoc. I to w każdy dostępny prawem sposób. Nie jest to jednak czas, że przedsiębiorcy mogą przyjechać peletonem i chcieć nie płacić podatków. Ci, których firmy mają się świetnie nie mogą oczekiwać pomocy, zasłaniając się problemami innych. Wszystkim przypadkom będziemy się przyglądać indywidualnie.


Nowalski podkreślił, że miejska kasa i bez epidemii jest w trudnej sytuacji. Nadmierne umorzenia podatkowe mogłyby tę sytuację pogorszyć.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy w czasach, kiedy dostęp do bieżącej wody jest tak ważny, należy prowadzić jakiekolwiek prace związane z modernizacją sieci?

1.04.2020, 11:00

Niedawno informowaliśmy o oburzeniu mieszkańców jednego z suwalskich bloków przy ul. Franciszkańskiej, z których kranów przez kilka godzin nic nie płynęło. Zarządzająca budynkiem Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa tłumaczyła, że było to niezbędne ze względu na podłączenie innej nieruchomości.


Minister rolnictwa chce szybkiego rozwiązana problemu rolników z Suwalszczyzny, którzy swoje pola mają również po stronie litewskiej

1.04.2020, 07:35

Decyzja, czy będą mogli przekraczać granicę leży w gestii Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Straży Granicznej.

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz

ks. bp Adrian Galbas, fot. Tomasz Kubaszewski
27.05.2020, 14:40, akt. 14:43

Ks. Adrian Galbas - rapujący biskup

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok