Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalczanie z Dubowa Pierwszego alarmują, że ciężarówki rozjeżdżają ulice w pobliżu ich domów

Suwalczanie z Dubowa Pierwszego alarmują, że ciężarówki rozjeżdżają ulice w pobliżu ich domów

autor: Marcin Kapuściński

1.04.2020, 11:59, akt. 12:00

Władze miasta chcą rozwiązać problem nie tylko przez wprowadzenie tam ograniczenia tonażu, ale i montaż kamer.

Fot. Fotolia.com
Fot. Fotolia.com

Mieszkańcy podkreślają, że problemem są tiry, które skracają sobie drogę do zakładów produkcyjnych znajdujących się w strefie ekonomicznej.

- Sąsiednia wieś Dubowo ma postawiony znak ograniczenia tonażu do 8 ton. Nasza ulica jest przedłużeniem ich drogi. Nie jest ani szersza, ani mocniejsza. Mimo to u nas dozwolone są pojazdy do 18 ton. Wykorzystują to samochody ciężarowe i codziennie przejeżdża ich kilkadziesiąt.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz przyznaje, że był świadkiem takich sytuacji. Zwrócił uwagę, iż tiry skracają sobie tam drogę na wiele sposobów.

- Jechałem ostatnio za cysterną, która wiozła mleko. Widziałem ciężarówki, które robią sobie skrót. Zjeżdżają z obwodnicy i Turkusową podjeżdżają wprost do bramy mleczarni. Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni już został zobowiązany do zakupu kamery, która będzie nagrywała takie sytuacje.

Władze miasta zapowiadają, że zarejestrowane przypadki zgłaszane będą policji. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Augustowa liczy, że to jego wariant przebiegu obwodnicy zostanie przyjęty

17.03.2020, 11:51

- Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie pozostawiają złudzeń, że modernizacja trasy Augustów - Ogrodniki zostanie wstrzymana. Musimy znaleźć więc takie rozwiązania, by mieszkańcy jak najmniej na tym ucierpieli - powiedział gość Studia Suwałki - augustowski burmistrz Mirosław Karolczuk.


GDDKiA unieważniła przetarg na remont odcinka trasy Augustów-Ogrodnik

11.03.2020, 07:04

Oznacza to, że coraz bardziej realna staje się budowa drogi według wariantu zaproponowanego przez augustowskiego burmistrza Mirosława Karolczuka. Miałaby się ona zaczynać w miejscowości Zielone i kończyć w Dalnym Lesie. Tiry nie wjeżdżałyby wówczas do Augustowa.


Wójtowie gmin Augustów i Płaska nie chcą rozbudowy drogi krajowej nr 16

11.02.2020, 07:11

Sceptycznie podchodzą bowiem do wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Zarówno sześciu zaprezentowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jak i alternatywnej trasy burmistrza Mirosława Karolczuka.

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz

ks. bp Adrian Galbas, fot. Tomasz Kubaszewski
27.05.2020, 14:40, akt. 14:43

Ks. Adrian Galbas - rapujący biskup

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok